MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Siedziba PODGiK na Franowie

otwarcie PODGiK

Starosta poznański zawiadamia, że od 5 lipca 2021 roku Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej rozpoczął działalność w nowej siedzibie przy ul. Franowo 26 w Poznaniu. Więcej informacji oraz dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej PODGiK.

zdjęcie siedziby podgik

 

 

Najnowocześniejszy w kraju

Dwukrotnie większa powierzchnia, komfortowe warunki i szybsza obsługa, doskonały dojazd z różnych kierunków Poznania. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu – drugi po Warszawie co do liczby załatwianych spraw w kraju – przeprowadził się z ulicy Jackowskiego 18 (budynek Starostwa Powiatowego) do nowej siedziby przy ulicy Franowo 26 w Poznaniu.

Nowatorsko urządzone na trzech kondygnacjach przestrzenie są nie tylko przyjazne dla odwiedzających, ale zdecydowanie poprawiają warunki pracy specjalistów. – Dwukrotnie powiększyliśmy powierzchnię ośrodka, a dzięki przestronnemu podziemiu ogromne zasoby archiwalne znajdują się w jednym miejscu. Dotychczas dokumenty składowane były w trzech różnych lokalizacjach, co niestety, wydłużało czas załatwiania spraw. Dziś dostęp do archiwum jest bezpośredni i natychmiastowy – przyznaje Tomasz Powroźnik, dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.

W nowych, przestronnych i funkcjonalnych wnętrzach przy ulicy Franowo 26 klienci mają do dyspozycji m.in.: poczekalnię oraz salę obsługi klienta z większą liczbą stanowisk, przez co zdecydowanie skraca się czas załatwiania spraw (opłata za materiały państwowego zasobu kartograficznego i geodezyjnego pobierana jest na stanowisku obsługi). Utworzony został także punkt szybkiej informacji dla klienta. Przygotowano nawet kącik zabaw dla najmłodszych. Pomieszczenia są klimatyzowane.

– Wraz z otwarciem nowej siedziby Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej przenosimy naszych klientów na najwyższy poziom obsługi. A nowa jakość obsługi mieszkańców idzie w parze z innowacyjnymi systemami informatycznymi, dzięki którym wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański.

– Nowa siedziba ośrodka jest przykładem olbrzymiego postępu jaki powiat poznański zrobił w kierunku rozwoju geodezji i kartografii. Takie miejsce zobowiązuje do ciągłego podnoszenia jakości usług i obsługi klientów – dodał podczas wizyty w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej minister Waldemar Izdebski, Główny Geodeta Kraju.

Wato podkreślić, że Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu średnio w ciągu roku obsługuje m.in.: ponad 20 tys. zgłoszeń prac geodezyjnych, blisko 30 tys. wniosków o udostępnienie różnego rodzaju dokumentów i materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (PZGiK), wydając m.in. dziesiątki tysięcy wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, a także około 6 tys. wniosków o koordynację projektowanych sieci uzbrojenia terenu.

– Dziś nowa siedziba Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej to synonim jakości. To wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców, inwestorów, przedsiębiorców oraz dowód, że troska o standardy jest naszym priorytetem. Ta inwestycja pokazuje, jak proinwestycyjnym i jak dużym obszarem jest powiat poznański – podkreślał starosta poznański.

Obecnie ośrodek w swojej pracy wykorzystuje osiem różnych e-usług. Klient może z nich skorzystać w dowolnym miejscu na świecie. Skierowane są m.in. do klientów indywidualnych, geodetów, rzeczoznawców, komorników czy gmin. – Wystarczy, że zainteresowana osoba dysponuje internetem, a w niektórych przypadkach podpisem elektronicznym. Obecnie aż 98 procent wszystkich prac geodezyjnych jest obsługiwanych przez konkretną e-usługę – dodał Tomasz Powroźnik.

Nowa siedziba najnowocześniejszego Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w kraju kosztowała blisko 30 mln złotych. Inwestycja sfinansowana została z budżetu powiatu poznańskiego. Na oficjalnym otwarciu placówki obecni byli także m.in.  członkowie Zarządu Powiatu w Poznaniu Antoni Kalisz oraz Piotr Zalewski, Sekretarz Powiatu Magdalena Buczkowska, przewodniczący Rady Powiatu w Poznaniu Piotr Burdajewicz, a także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu poznańskiego. 

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 września 2021