Znakomity występ judoków

judocy z medalami

Reprezentanci poznańskiej Akademii Judo, w tym także mieszkańcy powiatu poznańskiego, odnieśli kolejne sukcesy. I to w bardzo prestiżowych zawodach, bo takim na pewno jest Puchar Polski seniorów, który odbył się Piasecznie. To właśnie tam wielki sukces osiągnęła Natalia Stokłosa, zdobywając swój pierwszy złoty medal w imprezie tej rangi. Natalia startowała w wadze 48 kg i nie dała szans innym zawodniczkom. Sporym osiągnięciem może się także pochwalić Agata Szafran, która startując w wadze 63 kg stanęła na drugim stopniu podium. W tych zawodach startowali również Vladyslav Bashuchk i Kacper Kubiak.

Także w Piasecznie, choć w innym terminie, rywalizowano w Pucharze Polski juniorów młodszych. W tym turnieju wystartowało dziewięciu zawodników Akademii Judo. I z niezłym efektem, bo Jan Czerniawski w pięknym stylu wywalczył srebrny medal w wadze plus 90 kg, a Marcelina Romaniuk zdobyła brązowy medal w kategorii 70 kg. To największe sukcesy tych zawodników w ich dotychczasowej karierze. Na tej samej imprezie złoto zdobył Damian Kubiak (90 kg), wręcz deklasując swoich rywali. Po srebro sięgnęła też Anna Zakrzewska (40 kg), a Oleh Pilka (50 kg) wywalczył brązowy medal. W zawodach wzięli udział również Vitalii Ambroziak i Hubert Kaczmarczyk.

Opublikowano: 15 marca 2021