Zwiedź dwie winnice jednego dnia

winogrono

W 2023 roku powstał Wielkopolski Szlak Winnic, na którym dwie spośród kilkunastu znajdują się na terenie powiatu poznańskiego: Winnica Edison przy restauracji i hotelu Edison w Baranowie oraz Winnica Morena w Puszczykowie.  Tu warto wspomnieć, że Instytut Skrzynki jest oficjalnym partnerem tego projektu. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania z bardzo ciekawej oferty.

Wszystkich wielbicieli enoturystyki i poszukiwaczy regionalnych, rzemieślniczych smaków zapraszamy do udziału w jednodniowej niezwykle ciekawej wycieczce. Najbliższa odbędzie się w sobotę, 29 czerwca br., a godzinowy harmonogram wydarzenia wygląda następująco:

12:30 – Zbiórka – Dworzec Garbary w Poznaniu
13:00 – Przyjazd oraz zwiedzanie Winnicy Edison wraz z degustacją (max. 1,5h)
14:30 – Wino-Taxi przewozi uczestników do Winnicy Morena
15:00 – Zwiedzanie winnicy wraz z degustacją (max. 1,5h)
16:30 – Powrót do Poznania i wine pairing* z wybranymi winami z Wielkopolski w restauracji Concordia Taste (serwis sommelierski).

*wine pairing – składa się z trzech lampek wina wraz z dobranymi do nich serami.

Kolejne wyjazdy możliwe w terminach: 6, 13, 20 oraz 27 lipca 2024 r.

W trakcie trwania wycieczki będzie możliwość zrobienia zdjęć w winnicach jak i zakup butelek wina na wynos bezpośrednio u producentów. W restauracji Concordia Taste, po zaplanowanej degustacji istnieje możliwość, aby się rozsiąść i zamówić wybrane przez siebie dania i napoje z karty restauracyjnej, we własnym zakresie.

Cena wynosi 350 złotych od osoby i zawiera następujące koszty: przejazdy samochodem pod same bramy winnic oraz odbiór jak i powrót do centrum Poznania, zwiedzanie winnic wraz z poczęstunkiem, stolik w restauracji Concordia Taste, także z poczęstunkiem i oczywiście niezapomniane letnie wrażenia i fantastyczną atmosferę. Oferta kierowana jest tylko do osób pełnoletnich.

Istnieje możliwość organizacji wycieczek po innych wielkopolskich winnicach – tylko dla grup zorganizowanych (max. 6 osób na 1 dzień). Wszelkie pytania należy kierować telefonicznie lub e-mailowo do organizatorów: po.winni.poznan@gmail.com; tel. 880 489 789.

Źródło: Instytut Skrzynki;
Zdjęcia: Winnica Edison, Winnica Morena