MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Zwiedzają Volkswagena

firma volkswagen

Prawie 3 tysiące osób zwiedziło zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. – Do naszych zakładów przyjeżdżają ludzie z Poznania, Wielkopolski, ale nie tylko – opowiada Patryk Sobkowiak, przewodnik z VWP. – Przez długi czas rekord odległości należał do mieszkańców Krosna, którzy musieli przejechać ponad 650 kilometrów. Ale został już pobity – dodaje przewodnik. Akcja zwiedzania związana z 30-leciem spółki Volkswagen Poznań się jednak nie kończy. Teraz, oprócz osób indywidualnych, przygotowano specjalne terminy dla uczniów, szkół, czy uczelni.

Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w zakładach VWP w Poznaniu i Wrześni? W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m.in. jak pracuje ponad 430 robotów, czy jak wygląda montaż Volkswagena Caddy. Będą też w hali, w której kiedyś były produkowane Tarpany, a dziś powstają tam nowoczesne auta dostawcze VW. W fabryce w Białężycach pod Wrześnią można z kolei zobaczyć, jak wygląda produkcja VW Craftera, również w wersji elektrycznej. Oprócz tego zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej.

– W zakładzie w Poznaniu dużym zainteresowaniem cieszy się nowa spawalnia, te wszystkie nasze roboty oraz miejsce, gdzie ściany boczne auta łączą się z podłogą – relacjonuje Patryk Sobkowiak. I kontynuuje. – W wakacje pojawiły się u nas rodziny z dziećmi, wycieczki firmowe, seniorzy z DPS. Gości mieliśmy z całej Polski, na przykład z Gdańska, Katowic, czy wspomnianego Krosna. Rekord odległości został jednak pobity, bo ostatnio odwiedzili nas drukarze z Wilna.

Jakie wrażenia z wycieczki mają sami zwiedzający? – Fabryka Volkswagena w Antoninku to nie tylko jeden z największych zakładów przemysłowych w Wielkopolsce, ale także interesujące uzupełnienie oferty turystycznej Poznania – podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Dzięki specjalnej trasie, po której oprowadzają pracownicy koncernu można zobaczyć z bliska, jak powstaje samochód. Wrażenie robią nie tylko roboty wywijające z lekkością podwoziami „dostawczaków” na wszystkie strony, ale także praca ludzi dbających o detale. Liczymy że ta unikatowa atrakcja zostanie na dłużej – dodaje.

Od września organizatorzy zapraszają, oprócz osób indywidualnych, również uczniów, całe klasy, organizacje skupiające seniorów, czy studentów. Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.15 do 18.10 (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Trwa około 2 godzin i jest za darmo. Aby się zarejestrować wystarczy wejść TUTAJ i wypełnić wymagane pola.

Źródło: Volkswagen

firma volkswagen

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 września 2023