MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Zwiedzanie z przewodnikiem

wycieczka po poznaniu

W marcu, dla ciekawych historii miasta, Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl przygotowała dwa spotkania. Temat i trasa pierwszej wycieczki poprowadzą uczestników na obrzeża Poznania, natomiast podczas drugiego spaceru będzie można spojrzeć na centrum miasta w zupełnie inny sposób.

Od wielu lat przewodnicy zapraszają do odkrycia dzielnic rzadko odwiedzanych przez turystów, położonych dalej od Starego Rynku, Placu Wolności czy Ostrowa Tumskiego. W ramach cyklu wycieczek tematycznych udało się już zwiedzić m.in. Główną, Dębiec, Chartowo, Piątkowo, Górczyn i Spławie. Tym razem wybór padł na Głuszynę. – Inspiracją był dla nas fakt, że rok 2023 został ogłoszony Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego – wyjaśnia Piotr Ciesielski z PoPoznaniu.pl – A to właśnie na terenie Głuszyny słynny badacz i podróżnik przyszedł na świat. Na pewno przybliżmy tę wyjątkową postać, ale obiecujemy, że nie zabraknie też innych ciekawych historii. Głuszyna na pewno zaskoczy wszystkich, którzy 11 marca wybiorą się z nami na spacer – dodaje.

Dwa tygodnie później, 25 marca podczas wycieczki na pewno nie zabraknie emocji i kontrowersji. – Chcemy zupełnie inaczej popatrzeć na historyczne centrum miasta – zaprasza Damian Głuszak. – Tym razem nie opowiemy o koziołkach na ratuszowej wieży czy o Bamberce, a skupimy się na morderstwach, rabunkach i gwałtach, które popełniano kiedyś w Poznaniu. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jaka kara spotykała przestępców i jak dbano o bezpieczeństwo miasta. Tytuł wycieczki to “Niemoralny Poznań”, dlatego przeznaczona jest ona dla uczestników powyżej 16 roku życia – dodaje.

wycieczka po poznaniu

Wycieczki z przewodnikami PoPoznaniu.pl prowadzone są w konwencji “free walking tour”, czyli wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem. Wszystkie najbardziej aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej www.popoznaniu.pl

Program wycieczek:
11 marca (sobota), godz. 10.00 i 15.00 – “Głuszyna” – początek na przystanku autobusowym MPK “Głuszyna”

25 marca (sobota), godz. 11.00 i 16.00″ “Niemoralny Poznań” – początek przed ratuszem

wycieczka po poznaniufot. 2x Justyna Kędra

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 marca 2023