MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Zwiedzanie zakładów Volkswagen

grafika

Z okazji 30-lecia spółki Volkswagen Poznań można zwiedzić zakłady w Poznaniu i Wrześni. Chętni zobaczą na żywo, jak produkowane są najnowocześniejsze samochody dostawcze. Ale atrakcji jest więcej. Przewodnicy opowiedzą jak w fabryce pracują pszczoły, a także jak powstaje największa przyzakładowa farma fotowoltaiczna w tej części Europy.

Uczestnicy wycieczki zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy. – Jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań przywołuje w pamięci nasze początki. Wcześniej w tym miejscu produkowany był tarpan, a dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: VW Caddy i Transporter. Cały czas istnieje hala, z której wyjeżdżały tarpany, ale dziś wygląda ona zupełnie inaczej. Osoby, które nas odwiedzą przekonają się też, jak człowiek współpracuje z robotem – mówi Marcin Kanturski, dyrektor produkcji w zakładzie Volkswagen Poznań.

Sama wycieczka zarówno w Poznaniu oraz we Wrześni trwa dwie godziny. Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku – z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny, znaleźć dogodny termin i wypełnić wymagane pola na stronie firmy. Samo zwiedzanie jest za darmo, a przewodnikami są pracownicy VWP. Na stronie internetowej podane są również dostępne godziny.

Źródło: Volkswagen

grafika

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 listopada 2023