10-lecie Deli Parku w Trzebawiu

10-lecie deli parku

Deli Park hucznie obchodził swoje 10-lecie. Uroczystości jubileuszowe w Trzebawiu przyciągnęły tłumy gości, zarówno tych, którzy od lat są wiernymi odwiedzającymi, jak i tych nowych, chcących dopiero poznać to wyjątkowe miejsce. Wydarzenie było pełne atrakcji i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Deli Park został otwarty w 2014 roku jako centrum rekreacyjno-edukacyjne, którego celem było połączenie zabawy z nauką. Na przestrzeni lat park dynamicznie się rozwijał, stale poszerzając swoją ofertę. Dziś to miejsce, gdzie można znaleźć m.in. mini zoo, gigantyczne modele owadów, park linowy, ścieżki edukacyjne, a także liczne interaktywne wystawy. – Każdego roku odwiedza nas około 150 tysięcy osób. Jakbym podsumował te minione dziesięć lat? To rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Z roku na rok poszerzamy swoją ofertę – zapewniał Krzysztof Nowak, dyrektor obiektu. – Wsłuchujemy się w głosy naszych gości i później ich sugestie staramy się wcielać w życie. Jedną z nich jest choćby nowo powstała strefa wodna – dodał.

– Najwięcej osób przyciągają imprezy cykliczne, takie jak Święto Dyni, Dzień Pszczół czy Świąteczna Kraina, kiedy to nasz cały obiekt oświetlają miliony lampek. Nie zapominajmy jednak, że Deli Park to nie tylko konkretne wydarzenia, ale też codzienna praca z dziećmi ze szkół oraz przedszkoli. Prowadzimy warsztaty i zajęcia edukacyjne. Największą popularnością cieszy się Podniebna Eko Wioska – podkreślał Szymon Stefaniak, menedżer obiektu. W Deli Parku mają już teraz konkretne plany i pomysły na przyszłość. – Chcemy rozbudować naszą właśnie dzisiaj otwartą strefę wodną. Wkrótce powstaną baseny, jacuzzi oraz sauna dla dorosłych – zdradził Krzysztof Nowak.

Z okazji jubileuszu 10-lecia, Deli Park przygotował szereg okolicznościowych wydarzeń i atrakcji. W programie obchodów znalazły się m.in. animacje dla najmłodszych, pokazy szczudlarza, dmuchane place zabaw i najbardziej pożądana w upalny dzień wspomniana już strefa wodna. Istotnym punktem programu był także koncert Majki Jeżowskiej, który porwał do tańca zarówno młodszych i starszych uczestników. Ważnym aspektem funkcjonowania Deli Parku jest bliska współpraca z powiatem poznańskim, który od wielu lat, jako partner, wspiera organizację różnych wydarzeń dostrzegając jego potencjał edukacyjny i turystyczny. Warto też przypomnieć, że w tym roku Deli Park został zwycięzcą w kategorii „Parki rozrywki/ośrodki edukacji” czwartej edycji Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego.

Autor: Agata Mazurkiewicz
Zdjęcia: Weronika Golińska