100-lecie Koła Śpiewu

jubileusz Koła Śpiewu

Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego z Tarnowa Podgórnego świętowało 100-lecie istnienia! Mało, która grupa może się pochwalić taką piękną tradycją. Jaka jest zatem recepta na długowieczność? – Sekret tkwi w samych chórzystach. Większość z nas śpiewa już parędziesiąt lat, nawet 40-50. Osoby te, z zamiłowaniem do śpiewu, poświęcają swój czas na spotkania, na wspólne śpiewanie. Co warte zaznaczenia, jesteśmy amatorami i to jest piękne, że śpiewem potrafimy dzielić swój czas z innymi. Dla nas, chór to nasz drugi dom – mówi w rozmowie opublikowanej w „TarNowej Kulturze” Romualda Duda, prezes Koła Śpiewu.

– Plany na przyszłość? To przede wszystkim kolejne występy, koncerty, festiwale oraz warsztaty chóralne, które będą możliwe dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury SEZAM oraz władzami gminy. Życzymy sobie, aby Koło Śpiewu, w dobrej kondycji artystycznej, doczekało kolejnych, pięknych jubileuszy. Moim, jak i chyba wszystkich chórzystów, innym marzeniem, jest zachęcenie naszych mieszkańców do wstąpienia w szeregi Koła Śpiewu. Każdy jest u nas mile widziany. Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby przyszli do nas nowi śpiewacy – dodała Romualda Duda.

Zdjęcia: Łukasz Duda (GOK Sezam Facebook)

Opublikowano: 14 czerwca 2022