104. rocznica Powstania

grafika

Zbliża się Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia, w 104. rocznicę jego wybuchu, warto wspólnie okazać naszą radość z narodowego zwycięstwa, ale także podkreślić obecną w regionie od zawsze tradycję oddawania hołdu naszym przodkom. Zapraszamy zatem do wzięcia udziału w akcji, której organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, i która nosi nazwę „WywieśMY flagi dla Powstańców”.

Tak jak niegdyś mieszkańcy regionu witali powstańców wieszając czerwone flagi z białym orłem, tak my teraz, solidarnie, w ten sam sposób, wyraźmy naszą wdzięczność wobec poświęcenia rodaków. Ten symboliczny gest pamięci będzie miał tym silniejszy przekaz, im większa liczba osób włączy się w tę inicjatywę. Flagi upamiętniające 104. rocznicę Powstania Wielkopolskiego pojawiły się na budynkach Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego (widoczne również od ul. Kraszewskiego) i Słowackiego.

Część oficjalna obchodów tradycyjnie odbędzie się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, gdzie złożone zostaną kwiaty. Na uroczystości związane z rocznicą zaprasza również Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Wiele imprez okolicznościowych odbędzie się także w gminach powiatu poznańskiego. Poniżej dostępne są linki oraz plakaty je zapowiadające. Warto też odwiedzić strony www.27grudnia.pl oraz facebook.com/27 grudnia. Tam również mnóstwo informacji, o tym co nas czeka…

BUK
CZERWONAK
KOMORNIKI