Rewelacyjny występ Nataszy

grand prix polski w tenisie stołowym

Natasza Adamczyk zajęła drugie miejsce w trzecim w tym sezonie turnieju o Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. To jej najlepszy wynik w tych zawodach. Zawodniczka LKTS Luveny Luboń była też autorką największej niespodzianki imprezy, która przez trzy dni rozgrywana była w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wychowanka klubu z powiatu poznańskiego od pierwszego swojego meczu spisywała się wprost rewelacyjnie, w drodze do finału oddając rywalom zaledwie jednego gema. W decydującym pojedynku musiała jednak uznać wyższość rozstawionej z numerem drugim Wanessie Kulczyckiej z Gorzowa, ulegając jej 1:3. Dodajmy, że Natasza Adamczyk na swoim koncie ma m.in. dwa brązowe medale mistrzostw Polski w kategorii żaczek.

W rywalizacji młodzików triumfował Jan Mrugała z KS Gorce Nowy Targ, który w starciu o pierwsze miejsce pokonał Dawida Staniowskiego z LKS Odry Głoski 3:1. W turnieju w Luboniu udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Nie zabrakło też niespodzianek, bo poza strefą medalową zawody zakończyli liderzy ogólnopolskiej listy do lat 13 – Jakub Dobosz z Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Aleksandra Makar z MLKS Nurt Przemyśl, którzy przegrali swoje starcia ćwierćfinałowe.