12 ton darów pojedzie na Ukrainę… (25.05.2022)

logo radio poznań

12 ton darów pojedzie na Ukrainę. Planów na pomoc jest więcej

Blisko 12 ton darów odebrała dziś w Poznaniu delegacja Regionu Obuchowskiego na Ukrainie. Dary, m.in. kosmetyki, chemię gospodarczą, cukier, mąkę, makaron kupił Powiat Poznański. Planów na pomoc dla tego regionu jest więcej, rodzą się pomysły współpracy między Powiatem Poznańskim a Regionem Obuchowskim – mówił dziś starosta poznański Jan Grabkowski.

To jest nasz udział w pomocy jako samorządu powiatu poznańskiego, mamy partnera, mamy przyjaciół na Ukrainie. Ludzie (tam na Ukrainie) są wspaniali, mamy doskonałe relacje. A tu jest ten hałas, bo te towary wszystkie się ładują. Życzymy szerokiej drogi, bezpiecznej podróży
– mówi Jan Grabkowski.

Starosta Poznański podpisał też do Regionu Obuchowskiego list intencyjny w sprawie współpracy. Wysłał list do swojego ukraińskiego odpowiednika, który przez wojnę nie mógł przyjechać do Poznania. Za dary Powiat Poznański zapłacił 130 tys. zł.

Radio Poznań

Redaktor: Anna Skalska