120 kilometrów szczęścia

agnieszka zywert

Mieszkanka gminy Pobiedziska, Agnieszka Zywert, wzięła udział w biegu UltraRoztocze na dystansie 120 kilometrów. Bieg rozpoczął się w Zwierzyńcu, o godz. 4.00. Była mgła. Nieco ponad setka uczestników tradycyjnie, ale i obowiązkowo miała włączone latarki – czołówki. Długie rękawki chroniły przed chłodem. – To, co z biegu najbardziej pozostaje w pamięci to ogromna ilość osób życzliwych, uśmiechniętych. Pozdrawiali nas kibice zaskoczeni długością naszej trasy. Pozdrawiali kolarze, którzy startowali na trasie MTB. Taki bieg to fantastyczna przygoda. Wspaniali ludzie na punktach, wolontariusze, strażacy – opowiada Agnieszka Zywert, cytowana przez stronę Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska.

Na UltraRoztoczu nie brakowało też trudnych podejść. Najtrudniejsze biegacze ochrzcili mianem Mordoru. – Było tam sporo tam błota. Leżały zwalone drzewa, pod którymi trzeba było przechodzić. Żałowałam, że nie zabrałam na trasę kijków – opowiada Agnieszka Zywert. – Na mecie, każdy, kto ją osiągnął, dostawał Pasek Finishera biegu UltraRoztocze z ozdobną klamrą. Przedtem jednak było pasowanie na Finishera, tym właśnie pasem. Była też jeszcze odrobina specjału zwanego Darem Roztocza do wypicia – dodaje.  Czas biegaczki z Pobiedzisk w tegorocznej imprezie to 23 godziny i 49 minut, co dało jej 86 miejsce.

W tym roku Agnieszka Zywert pokonała także trasę Biegu Rzeźnika, Murowaną Dychę w Murowanej Goślinie, Bieg Lechitów, maraton koleżeński w Smogorzewcu organizowany przez biegacza z grupy Spartan, który w ten sposób swój setny maraton. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska
Zdjęcie: Archiwum Agnieszki Zywert