Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

13. kolejka była pechowa

Mecz piłki nożnej

13. kolejka piłkarskiej IV ligi okazała się bardzo pechowa dla drużyn z powiatu poznańskiej. Z trzech ekip występujących w grupie wielkopolskiej tylko Tarnovia nie przegrała meczu. Zespół z Tarnowa Podgórnego też jednak nie zachwycił, bo przed własną publicznością zremisował 1:1 z Wartą Międzychód.

Do tej pory najlepiej w rozgrywkach radziła sobie Unia Swarzędz, ale tym razem podopieczni trenera Patryka Kniata przegrali 0:1 w Kępnie. – Co prawda minęła dopiero 13. kolejka, ale najbardziej pechowe spotkanie w tym sezonie Unia najprawdopodobniej ma już za sobą – czytamy na stronie klubu.

Goście w tym spotkaniu byli stroną przeważającą. Stworzyli sobie wiele bardzo dobrych sytuacji strzeleckiej, ale w kluczowych momentach zawodziła ich skuteczność. Do tego arbiter nie podyktował dla nich jedenastki po ewidentnym faulu. A rywale? Mieli jedną okazję i ją wykorzystali.

W tej serii spotkań przegrała też Kotwica Kórnik. Zespół z powiatu poznańskiego, który ze względu na remont stadionu wszystkie mecze w rundzie jesiennej gra na wyjazdach, uległ 1:4 Centrze Ostrów. Do 73 minuty był w tym spotkaniu remis, ale w końcówce gospodarze się rozstrzelali.

Po tej porażce Kotwica okupuje przedostatnie, dziewiętnaste miejsce w tabeli. Tarnovia jest niewiele wyżej, bo na szesnastej pozycji. Zdecydowanie najlepiej prezentuje się Unia, która jest trzecia. Liderem pozostaje Lubuszanin Trzcianka. W tym zespole gra też najskuteczniejszy zawodnik ligi – Orlande Kpassa.

Wyniki 13. kolejki gr. wielkopolskiej IV ligi
Centra Ostrów – Kotwica Kórnik 4:1
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Warta Międzychód 1:1
Polonia Kępno – Unia Swarzędz 1:0