15 lat czekały na złoto

zawodniczki alfy vector

Zawodniczki Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, po piętnastu latach przerwy, ponownie zostały drużynowymi mistrzyniami Polski w kręglarstwie klasycznym. Drużyna, która sięgnęła po złoto grała w następującym składzie: Izabela Torka, Weronika Torka, Aleksandra Bonk, Dominika Zygarłowska, Marta Stachowiak oraz Iwona Dziamska. Trenerką nowych mistrzyń kraju jest Joanna Bonk.

Warto przypomnieć, że jest to już drugi złoty medal drużynowych mistrzostw Polski zdobyty przez ekipę z Tarnowa Podgórnego, bo miesiąc temu podobny wynik co panie osiągnęli ich klubowi koledzy. Zdobycie podwójnego złota jest równoznaczne z awansem obu zespołów z powiat poznańskiego do drużynowego kręglarskiego Pucharu Świata, który odbędzie się w październiku w Monachium.

zawodniczki alfy vectorfot. Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne

Opublikowano: 26 kwietnia 2022