24. Olimpiada Młodzieży

W hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie odbędzie się oficjalna uroczystość otwarcia 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Zaplanowano ją na 27 kwietnia 2018 roku. Impreza potrwa do 11 czerwca przyszłego roku. W ciągu 69 dni, w jedenastu miejscowościach Wielkopolski oraz w Zabrzu, zaprezentuje się 3 500 zawodniczek i zawodników reprezentujących trzynaście dyscyplin. W Zalasewie, oprócz ceremonii otwarcia, będzie można zobaczyć  rywalizację młodzieży w taekwondo olimpijskim (27-29 kwietnia). W innej miejscowości powiatu poznańskiego – w Tarnowie Podgórnym rywalizować będą badmintoniści (10-13 maja), a w Luboniu będzie można obejrzeć w akcji tenisistów stołowych (3-6 maja).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsza impreza dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Zawody są organizowane od 1995 roku w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży nadzorowane przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rywalizacja w kategorii juniorów młodszych odbywa się w trzech odsłonach: w sportach halowych, letnich oraz zimowych. W przyszłym roku Wielkopolska będzie gościć sporty halowe, Śląsk sporty letnie, a Podkarpacie sporty zimowe. W Wielkopolsce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się dotąd cztery razy: 1995 rok (sporty letnie), 1998 (sporty halowe), 2001 (sporty letnie) i 2004 (sporty halowe).

24. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych
Kalisz – siatkówka dziewcząt
Konin – szermierka
Krotoszyn – zapasy dziewcząt i styl wolny