70-lecie edukacji na Golęcinie

Z okazji 70-lecia edukacji na Golęcinie nauczyciele wychowania fizycznego, Alicja Cieśla i Radosław Wrzesiński, zorganizowali Dzień Sportu na przyszkolnym Orliku. Turnieje piłkarskie i siatkarskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ok. 120 uczniów z Zespołu Szkół w Chludowie, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, Zespołu Szkół nr 9 w Poznaniu, Gimnazjum nr 44, Gimnazjum nr 65 oraz Gimnazjum nr 66.

Po turniejach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe na dystansie 4×600 m. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz ciepły posiłek w stołówce szkolnej. Najlepsze trzy szkoły w każdej kategorii otrzymały nagrody rzeczowe: dyplomy, medale oraz puchary ufundowane przez absolwentów szkoły na Golęcinie, posła na sejm Zbigniewa Ajchlera i byłego ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalembę, którzy osobiście wręczali trofea.

Równie efektownie wypadły główne obchody 70-lecia, które to odbyły się 30 września. Wśród wielu zaproszonych gości był m.in. starosta poznański Jan Grabkowski. Licznie reprezentowane było grono byłych i obecnych nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów. W sumie na uroczystości obecne były 593 osoby. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca…

Opublikowano: 3 października 2017