700 tys. zł na wymianę pieców (20.05.2019)

portal samorządowy

Od wtorku, 20 maja mieszkańcy powiatu poznańskiego będą mogli składać wnioski o dopłaty do wymiany starych pieców. Na drugą edycję programu przeznaczonych jest 700 tys. zł. Dotacja obejmuje likwidację nieekologicznego systemu ogrzewania oraz zakup i montaż nowego systemu. Dopłata wynosi do 7 tys. dla właścicieli lokali i do 14 tys. zł dla wspólnot mieszkaniowych; nie może stanowić więcej niż 80 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych.

Zainteresowani mogą starać się o dopłatę do wymiany starego urządzenia grzewczego na nowy kocioł zasilany paliwem gazowym lub olejem opałowym, ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła, nowoczesny, zasilany automatycznie kocioł na paliwo stałe oraz na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. W pierwszej edycji programu z dotacji skorzystało blisko 100 osób.

“Zainteresowanie pierwszą edycją przedsięwzięcia sprawiło, że i w tym roku będziemy kontynuować naszą walkę o czystsze i zdrowsze powietrze. Od wielu lat w powiecie realizujemy program usuwania azbestu, a od ubiegłego roku dajemy szansę naszym mieszkańcom, by mogli pozbyć się starych i szkodliwych pieców” – powiedział starosta poznański Jan Grabkowski.

Podobnie jak w zeszłym roku u wnioskodawców zostanie przeprowadzona kontrola zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po złożeniu dokumentów rozliczenia dotacji.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 21 maja 2019