Nowa formuła i nowa trasa

Zdjęcie 52 maratonu pływackiego Wpław przez Kiekrz

To była wyjątkowa sobota nad kierskim jeziorem. Wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zawody “Wpław przez Kiekrz” stały się najważniejszym elementem Festiwalu Wyścigów Pływackich Kiekrz 2019. Nowa była nie tylko formuła święta pływania na wodach otwartych, ale także trasa maratonu. Organizator wyznaczył ją wzdłuż brzegów jeziora, co oznaczało konieczność przepłynięcia ok 10 kilometrów.

Maraton otrzymał status Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, dlatego w gronie 20 zgłoszonych zawodników znaleźli się czołowi polscy długodystansowcy. Zabrakło jedynie dwójki przygotowującej się do mistrzostw świata, które odbędą się w Korei Płd. Ostatecznie zwycięzcami 52. Maratonu “Wpław przez Kiekrz” zostali Karolina Piechota UKS Łódź oraz Jan Urbaniak MUKP Warszawianka Warszawa.

Triumfatorka w rywalizacji kobiet uzyskała czas 2:07:56,00. Drugie miejsce zajęła Hanna Bakuniak z MKP Szczecin, a trzecie Aleksandra Bednarek z UKS SP  Łódź. Zwycięzca wśród mężczyzn, wspomniany Jan Urbaniak, jako jedyny złamał granicę 2 godzin i ukończył wyścig z czasem 1:58:38,00. Za nim na metę przypłynęli Marcin Szarpak z AZS AWF Katowice oraz Kacper Szczepański z MUKS Piętnastka Bydgoszcz.

W tym bardzo wymagającym wyścigu pływackim nie zabrakło mieszkańców powiatu poznańskiego. Udział i ukończenie maratonu przez trzy osoby to duży sukces sportowy. Wśród kobiet piąte miejsce zajęła Natalia Wiśniewskan mieszkanka Komornik, a wśród mężczyzn czwartą lokatę zajął Grzegorz Monczak z Kamionek. Tuż zanim finiszował Marcin Szymkowiak z Wysogotowa.

Autor: Jacek Thiem

Opublikowano: 9 lipca 2019