MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Mar 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Nasze propozycje na ferie

okładki przewodników

Zimowe ferie, w tym roku bardzo nietypowe, ponieważ wyznaczono je zaraz po okresie świąteczno-noworocznym, a do tego cały czas musimy mierzyć się z licznymi obostrzeniami, wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju. Jak zatem zagospodarować najbliższe dni? Można to zrobić choćby z powiatem poznańskim. Nasze propozycje są skierowane zarówno dla domatorów jak i osób, które lubią spędzać wolny czas w plenerze.

Dla tych pierwszych przygotowaliśmy nasze gry planszowe i puzzle. Maluchy mogą się też wykazać rozwiązując łamigłówki czy też bawiąc się kolorowankami Trampka i Tenisówki. Miłośnikom pieszych wędrówek polecamy natomiast nasze trzy nowe wydawnictwa. To „Przewodnik niedzielnego rowerzysty”, „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów” oraz  „Przewodnik niedzielnego tropiciela”. Prezentujemy w nich kolejno: piętnaście tras rowerowych, z którymi poradzą sobie zarówno początkujący jak i rodziny z dziećmi, siedemnaście legend, które mogą stać się pretekstem do wyjścia z domu i spojrzenia na okolicę z nieco innej perspektywy oraz piętnaście różnorodnych ścieżek poznawczych, które warto odkryć o każdej porze roku.

Mamy też zabawę dla miłośników gier terenowych. Ich zadaniem jest przejście sześciu dowolnych questów w powiecie poznańskim i znalezienie znajdującego się tam skarbu. Jest nim specjalna pieczęć, której odcisk należy umieścić na Karcie Przygody. Dla tych, którzy lubią zwiedzać swoją okolicę przygotowaliśmy też zabawę pod nazwą „Śladami Podróżników dookoła Poznania”. To projekt zachęcający do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Jak zatem widać nadchodzące ferie mogą być całkiem interesujące.

Wszystkie nasze propozycje na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu zebraliśmy TUTAJ. Zachęcamy również do odwiedzenia naszej zakładki “Turystyka i rekreacja”, gdzie oprócz już wymienionych propozycji można znaleźć można między innymi wirtualne spacery, czy też wszystkie odcinki Turystycznych PLOTek. Tam też wiele innych informacji, które na pewno się przydadzą przy planowaniu wspólnych, rodzinnych wypadów po powiecie poznańskim.

okładki przewodników

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 grudnia 2020