90 serc od serca…

na zdjęciu osoby szyjące poduszki w kształcie serca w ramach akcji Serce od Serca

W klubie Iskra w Promnicach, w gminie Czerwonak, po raz kolejny zorganizowano akcję “Serce od serca”. Celem przedsięwzięcia jest szycie poduszek w kształcie serca, które później trafiają do kobiet po mastektomii. – W akcji wzięło udział ok. 50 osób. Można powiedzieć, że było to szycie “powiatowe”, ponieważ wśród szyjących były mieszkanki Swarzędza, Kostrzyna, Suchego Lasu, no i oczywiście Czerwonaka – informuje Justyna Maćkowiak-Szukalska, organizatorka akcji.

– Nieodzownym elementem takich spotkań jest profilaktyka raka piersi. Wsparciem merytorycznym służyła nam pani Małgorzata Parszuto. Pielęgniarka, która uczyła, jak należy badać piersi i na co zwrócić szczególną uwagę – dodaje. W sumie uczestnicy warsztatów, przez trzy godziny, uszyli 90 poduszek. – Sił do pracy dodawało wszystkim pyszne domowe ciasto upieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Promnicach – kończy Justyna Maćkowiak-Szukalska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta poznański Jan Grabkowski i Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak. Relację z szycia w Promnicach przygotowała m.in. stacja TVN. Można ją zobaczyć TUTAJ. Inny film prezentujący to wszystko, co działo się w klubie Iskra można obejrzeć TUTAJ.

Zdjęcia: Grzegorza Parszuto

Opublikowano: 10 lutego 2020