Sport

Bieg Zamoyskiego w Kórniku

17 lipca w Kórniku odbył się bieg Zamoyskiego wpisany do Grand Prix Wielkopolski w biegach na 10 km. W ramach imprezy rozegrane były również Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Pracowników Samorządowych.

Start i metę usytuowano tuż przy wjeździe na teren Ośrodka Sporu i Rekreacji w Kórniku. Zawodnicy wystartowali równo o godz. 9.00.

Trasę ulicami Kórnika i Bnina najszybciej pokonał Krzysztof Szymanowski z Kościana. Zajęło mu to zalednie 32 minuty i 16 sekund. Kilkanaście sekund później finiszował Dariusz Boratyński z Wrocławia, a trzeci na mecie był poznaniak Marcin Fehlau.

Najszybsza wśród kobiet, Patrycja Talar z Pobiedzisk osiągnęła wynik 37 minut i 58 sekund, zaś mistrzem powiatu wśród pracowników samorządowych został Łukasz Bankiewicz z Czerlejna reprezentujący KCRiS Oaza. Jego czas to 42 minuty i 1 sekunda.

Opublikowano: 29 czerwca 2016