Cenny remis beniaminka

filip soboń

Piłkarze Unii Swarzędz mogą być zadowoleni z pierwszego wyjazdu w nowym sezonie, bo po bardzo zaciętym meczu zremisowali z KP Starogard Gdański 1:1. – Emocje skumulowały się w końcówce. Najpierw, w 81. minucie, Brazylijczyk Joao Augusto Mariano wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a trzy trzy minuty później swarzędzanie wyrównali. Po rzucie rożnym pod bramką KP przy futbolówce znalazł się Filip Soboń, którzy uderzył piłkę na tyle umiejętnie, że ta zatrzepotała w siatce – relacjonuje klubowa strona Unii.

Po dwóch kolejkach III-ligowych rozgrywek beniaminek ze Swarzędz ma na koncie cztery oczka, co daje piąte miejsce w tabeli. Najbliższa okazja, by powiększyć dorobek punktowy już w najbliższą środę, 17 sierpnia. Wtedy to podopieczni trenera Tomasza Bekasa zagrają u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin, które wygrały dwa pierwsze pojedynki. W podobnej sytuacji są Cartusia Kartuzy i Olimpia Grudziądz. Mecz z Pogonią rozpocznie się o 17.00. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

KP Starogard Gdański – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)
Bramki: Joao Augusto Mariano (81) – Filip Soboń (84).

filip sobońFilip Soboń zdobyła gola na wagę remisu (fot. Jan Piechota – Unia Swarzędz)

Aż dwie kolejki w długi sierpniowy weekend rozegrano w IV lidze wielkopolskiej. Tam w najciekawszym meczu Kotwica Kórnik pokonała w derbach powiatu poznańskiego 5:1 Huragan Pobiedziska. Na ten moment najwyżej z ekip z naszego regionu plasuje się właśnie Kotwica, która jest sklasyfikowana na ósmym miejscu. Tuż za nią znajduje się Lipno Stęszew. Tarnovia Tarnowo Podgórne jest jedenasta, a Huragan – piętnasty. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

2. kolejka
Kotwica Kórnik – Huragan Pobiedziska 5:1 (2:1)
Bramki: Dawid Urbanek (35), Dawid Urbanek (45), Michał Patalas (55), Mikołaj Panowicz (84), Piotr Kalak (88) – Marcin Jędrzejczak (7),

Lipno Stęszew – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:0

3. kolejka
Huragan Pobiedziska – Polonia 1912 Leszno 0:0

GKS Iskra Szydłowo – Lipno Stęszew 1:4 (1:1)
Bramki: Łukasz Skwarek (25) – Marcin Jurkiewicz (37), Dawid Kaczmarek (49), Dawid Kaczmarek (85), Jakub Budzyń (92).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Noteć Czarnków 2:3 (1:1)
Bramki: Paweł Bednarski (15, karny), Krystian Łukaszyk (94) – Wiktor Moskalik (41), Bartosz Kalupa (60), Mikołaj Lis (80).

Victoria Września – Kotwica Kórnik 1:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Majer (44) – Igor Jurga (24).

Opublikowano: 16 sierpnia 2022