Cenny remis z wiceliderem

unia swarzędz

Trwa świetna seria piłkarzy Unii Swarzędz. Po pięciu ligowych zwycięstwach z rzędu oraz awansie do finału okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenera Tomasza Bekasa zremisowali 2:2 w Toruniu z Elaną. To bardzo cenny remis, ponieważ rywale to aktualny wicelider III-ligowych rozgrywek. Ekipa z powiatu poznańskiego była nawet bliska wygranej, ale gospodarze wyrównali w ostatniej minucie spotkania. W końcówce meczu sporo się zresztą działo, bo Unia również zdobyła gole już po 80 minucie. Po tym podziale punktów zespół ze Swarzędza zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Liderem, ze sporą przewagą jest Świt Skolwin. Kolejny mecz Unia zagra już w środę w Solcu Kujawskim. Aktualne wyniki, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Elana Toruń – Unia Swarzędz 2:2 (1:0)
Bramki: Marcin Kościelecki (6), Aleksander Kowalski (90) – Łukasz Spławski (82), Mateusz Maluśki (87).

W IV lidze kolejne zwycięstwo odniosła Kotwica. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Nawrota skromnie, bo skromnie, ale pokonała mocną Polonię Leszno i coraz pewniej czuje się w fotelu lidera. Gola na wagę trzech punktów, już w 93 minucie spotkania, zdobył Filip Wełniak. Piłkarze z Kórnika w tej chwili mają sześć punktów przewagi nad Nielbą Wągrowiec i Lipnem Stęszew. Ci drudzy tylko zremisowali w Kościanie. Dystans traci również Huragan Pobiedziska, który przegrał na wyjeździe z Wiarą Lecha. Komplet wyników i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Polonia 1912 Leszno 1:0 (0:0)
Bramka: Filip Wełniak (93).

Obra Kościan – Lipno Stęszew 1:1 (0:1)
Bramki: Piotr Sznabel (52) – Krzysztof Kulczak (35).

Wiara Lecha Poznań – Huragan Pobiedziska 2:1 (0:0)
Bramki: samobójczy (85), Maksymilian Walczak (90) – Marcin Jędrzejczak (69).

Polonia Chodzież – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1
Bramki: Ibrahim Appiah – Diego Kowalczyk.