Coraz ciekawiej w tabeli

piłkarze unii

Rozgrywki grupy wielkopolskiej IV ligi wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu pozostało już tylko pięć kolejek, a sytuacja w tabeli staje się coraz ciekawsza. A to dlatego, że faworyci do awansu zaczęli gubić punkty. Tak jest choćby w przypadku Unii Swarzędz, która w ostatniej serii spotkań zremisowała na wyjeździe 1:1 z Victorią Września. – Kilku minut zabrakło podopiecznym Tomasza Bekasa, by cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. Po błędzie defensywy w końcówce meczu i skutecznym kontrataku rywali, tylko zremisowali z Victorią – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

Wpadkę lidera nie wykorzystała Nielba Wagrowiec, która niespodziewanie przegrała w Kępnie. Na ten moment Unia ma zatem dwa punkty przewagi nad rywalami i jeden mecz rozegrany mniej. Coraz bliżej lidera, już na odległość zaledwie trzech oczek, jest natomiast Kotwica, która tym razem robiła 4:0 na własnym boisku Victorię Ostrzeszów. Tuż za piłkarzami z Kórnika, choć już z większą stratą punktową, w tabeli plasuje się Huragan Pobiedziska. Beniaminek w tej kolejce w derbach powiatu poznańskiego nie dał większych szans Tarnovii Tarnowo Podgórne, ogrywając lokalnego rywala 4:1. Następna seria spotkań 4 czerwca. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Victoria Września – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)
Bramki: Mohamed Tayachi (86) – Łukasz Zagdański (80).

Kotwica Kórnik – Victoria Ostrzeszów 4:0 (2:0)
Bramki: Gerard Pińczuk (14), Gerard Pińczuk (26), Maurycy Niemczyk (62), Patryk Bordych (71).

Huragan Pobiedziska – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1)
Bramki: Paweł Piceluk (45), Paweł Piceluk (59), Mikołaj Witaszyk (92), Paweł Piceluk (95) – Ivan Morozov (10).

piłkarze uniiPiłkarze Unii nadal są liderem IV ligi (fot. Unia Swarzędz)

Opublikowano: 30 maja 2022