Czujka tlenku węglaLogo opłaty urzędowe onlineLogo opłat urzędowych online

Cztery wygrane Lidera

Koszykarki Lider Swarzędz

Miniony weekend, choć świąteczny, był bardzo pracowity dla młodych koszykarek Lidera Swarzędz. Już w sobotę kadetki B udały się do Leszna na mecz z Tęczą. Liderki kiepsko grały do przerwy, ale reprymenda trenerki w szatni podziałała i pewnie wygrały 58:43. Tego samego dnia w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji juniorki podejmowały Enea AZS II Poznań. – To był dla nas ważny mecz. Do przerwy był on bardzo wyrównany i na tablicy widniał wynik 30:29. W drugiej połowie nasze dziewczyny zaczęły jednak coraz lepiej bronić i pewnie wygrały 66:48 – opisuje Marcin Madanowski, kierownik drużyny.

Dwa ligowe mecze rozegrały także koszykarki do lat 14. – Warto w tym miejscu jednak dodać, że nasz zespół jest o rok młodszy od rywalek, bo tylko Ola Szuba jest z rocznika 2005. Reszta zespołu, to dziewczyny urodzone rok później – mówi Marcin Madanowski. Różnicy wieku nie było jednak widać na parkiecie, bo w niedzielę w Koninie swarzędzanki zagrały fantastyczne spotkanie i pewnie pokonały MKS MOS Konin 76:51. Dzień później czekał je natomiast mecz we własnej hali z faworytem grupy, Olimpem Rawicz.

– Tydzień temu nasze dziewczyny przegrały w Rawiczu 35:94 i koniecznie chciały się za tę porażkę zrehabilitować. Udało im się to w stu procentach, bo choć ponownie przegrały, to jednak mocno postraszyły starsze i faworyzowane rywalki – zapewnia kierownik zespołu. W miniony weekend grały też kadetki A. Zespół do lat 16 gościł Basket Piła. – Pierwsza połowa to była totalna dominacja i pokaz siły naszego zespołu, który prowadził 54:12. Dziewczyny grały jak z nut, dobrze broniły, a w ataku prezentowały cały wachlarz zagrań ofensywnych. Ostatecznie zwyciężyły 89:42 – kończy Marcin Madanowski.

Bilans całego weekendu to zatem cztery wygrane i jedna porażka młodych koszykarek ze Swarzędza. Liderki nie zapomniały także o Święcie Niepodległości, co widać na zdjęciu.

kadetki B: Tęcza Leszno – UKS Lider Swarzędz 43:58
Lider: Turek 21, Sznajder 9, Kaczmarek 8, Wieżewska 5, Adamczak 5, Szukalska 4, Fornalik 2, Nowak 2, Przespolewska 2, Czosnowska, Kaczyńska.

kadetki A: UKS Lider Swarzędz – Basket Piła 89:42
Lider: Żukowska 19, Majchrzak 14, Kasołka 12, Piasecka 10, Plackowska 10, Turek 9, Krzywińska 8, Rubach 3, Sznajder 3, Fornalik 1.

juniorki: UKS Lider Swarzędz – Enea AZS II Poznań 66:48
Lider: Flaszak O. 19, Flaszak W. 13, Urbaniak 10, Plackowska 8, Krzywińska 8, Rubach 4, Kasołka 2, Żukowska 2, Piasecka.

U14: MKS MOS Konin – UKS Lider Swarzędz 51:76
Lider: Janicka 24, Szuba 18, Walaszek 11, Łuczak 7, Maj 4, Gibki 3, Owczarz 3, Kubiak 3, Zawieja 3, Przespolewska, Szramkiewicz, Leonarczyk.

U14: UKS Lider Swarzędz – Olimp Rawicz
Lider: Szuba 20, Owczarz 10, Janicka 10, Walaszek 9, Zawieja 5, Przespolewska 2, Kubiak 1, Łuczak, Gibki,  Maj, Szramkiewicz, Leonarczyk.