Decydował gol w 96 minucie

radość piłkarzy unii swarzędz

Ponad pół tysiąca widzów na stadionie w Swarzędzu i drugie tyle, o ile nie więcej, przed monitorami komputerów – tyle osób obejrzało szlagierowo zapowiadające się starcie w grupie wielkopolskiej piłkarskiej IV ligi, między miejscową Unią i Kotwicą Kórnik. Takie zainteresowanie zupełnie nie dziwi, bo derby powiatu poznańskiego tym razem miały ogromną stawkę – oprócz walki o ligowe punkty były też praktycznie bezpośrednim pojedynkiem o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Zwycięzca tej konfrontacji miałby bowiem awans do III ligi na wyciągnięcie ręki.

Zwycięzcy jednak nie było, bo mecz zakończył się remisem 1:1, a zadecydował o tym gol Radosława Barabasza w 96 minucie spotkania! Zawodnik Unii, urwał się obrońcom Kotwicy i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzałem głową bez większych problemów skierował piłkę do siatki rywali. Tym samym zapewnił swojej drużynie dość komfortową sytuację przed dwoma ostatnimi kolejkami, a trenerowi Tomaszowi Bekasowi zrobił prezent na 47 urodziny. W samej końcówce meczu, przedłużonego o niemal dziesięć minut, goście mieli jeszcze swoją “piłkę meczową”, ale więcej bramek w tym meczu już nie padło.

Co to oznacza? Tyle, że na ten moment zespół ze Swarzędza ma trzy punkty przewagi nad Kotwicą, która w teorii wydaje się być dość bezpieczna, bo to przecież Unia rozdaje karty. Warto jednak przy tym pamiętać, że piłkarze z Kórnika mogą się pochwalić lepszym bilansem bezpośrednich spotkań, więc każda wpadka Dumy Swarzędza może okazać się bardzo bolesna w skutkach. A ta wpadka może się przytrafić choćby już w najbliższą niedzielę, ponieważ Unia jedzie na mecz do zajmującej trzecie miejsce w tabeli, i mającej jeszcze teoretyczne szanse na awans, Nielby Wągrowiec. Zapowiada się zatem kolejny hit. Kotwica w tym samym czasie zagra z zajmującą odległą lokatę Wartą Międzychód.

W ostatniej kolejce natomiast Unia podejmować będzie wspomnianą Wartę, a zespół z Kórnika, także na własnym boisku, zagra z Tarnovią Tarnowo Podgórne. I to mogą być równie emocjonujące derby powiatu poznańskiego. Dodajmy, że Tarnovia w świątecznej, czwartkowej serii spotkań dostała srogie lanie w Ostrowie, ulegając Centrze aż 1:5. Nadal świetną formę prezentuje za to Huragan Pobiedziska, który ograł 3:0 rezerwy KKS Kalisz. Beniaminek po tej wygranej zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tarnovia jest jedenasta. Następna, już przedostatnia w tym sezonie kolejka, już w niedzielę, 19 czerwca. Komplet wyników, tabela i dokładny terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 1:1 (0:1)
Bramki: Radosław Barabasz (90+6) – Radosław Jasiński (40).

Huragan Pobiedziska – KKS 1925 II Kalisz 3:0 (1:0)
Bramki: David Paku-Tshela (19), Maksymilian Janowski (70), Maksymilian Janowski (75).

Centra 1946 Ostrów Wlkp. -GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:1 (2:0)
Bramki: Szymon Strączkowski (22), Szymon Strączkowski (30), Tomasz Graczyk (47), Jakub Michalski (57), Jakub Kłobusek (68) – Paweł Bednarski (88).

radość piłkarzy unii swarzędzRadość piłkarzy Unii po strzeleniu gola na 1:1

Opublikowano: 17 czerwca 2022