Derbowa porażka Tarnovii

grafika wynik

Koszykarze II-ligowej Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne przegrali pierwsze w tym sezonie starcie poznańsko-tarnowskie. Lepsi w ostatniej kolejce okazali się rywale z TS Basket. – Fatalnie weszliśmy w ten mecz, a i w drugiej kwarcie nie potrafiliśmy poprawić naszej gry. Gospodarze z kolei trafiali trójkę za trójką i schodząc do szatni prowadzili aż 56:28. Po przerwie podjęliśmy walkę, graliśmy zdecydowanie lepiej w obronie, w pewnym momencie odrobiliśmy nawet 19 punktów i TS Basket prowadził już tylko 9 oczkami. W decydującym fragmencie meczu zabrakło nam jednak skuteczności i gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo – relacjonuje strona klubu z Tarnowa Podgórnego.

Na domiar złego w trzeciej kwarcie kontuzji barku doznał Maciej Poznański i nie wiadomo, kiedy wróci na parkiet. Nie jest to niestety pierwszy uraz w drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Urbaniaka, bo w Poznaniu Tarnovia zagrała bez A. Krawca, M. Rutkowskiego i M. Kuracha. A już za tydzień kolejne derby. W sobotę, o godz. 16.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zespół z powiatu poznańskiego zmierzy się bowiem z MKK Pyrą Poznań.

TS Basket Poznań – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 81:67
Tarnovia: Danderfer 18, Sroczyński 14, Pawełczyk 13, Mowlik 12, Antczak 7, Poznański 3, Gubernat, Dolata, Pawlak.

Opublikowano: 22 listopada 2021