MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< Lip 2021 >>
ponwt.śrczwpt.sob.niedz.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Drużynowe zawody strażaków

Zawody strażackie w Murowanewj Goślinie z 12 lipca 2019

Gmina Murowana Goślina była gospodarzem XIII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu poznańskiego. – Na boisku sportowym w Łopuchowie odbyły się również zawody OSP gminy Murowana Goślina. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Sztafeta składała się z siedmiu odcinków toru, po 50 m. Na każdym z nich zawodnicy, przekazując sobie prądownicę, wykonywali określone zadania i pokonywali przeszkody – opisuje Łukasz Lech, inspektor ds. bezpieczeństwa, OSP i OC Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.

– Po zakończeniu sztafety pożarniczej zawodnicy przystąpili do wykonywania ćwiczenia bojowego, które polegało na dobiegnięciu do miejsca ustawienia sprzętu, zbudowaniu linii ssawnej, zbudowaniu linii głównej z dwóch odcinków węży, zbudowaniu dwóch linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy, podaniu dwóch prądów wody ze stanowisk gaśniczych oraz obróceniu lub złamaniu tarczy z prądem wody i przewróceniu pachołków. Rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej złożonej z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Sędzią głównym zawodów był kpt. Jarosław Szewczyk, zastępca dowódcy JRG nr 8 – dodaje.

Dodajmy, że zawody sportowo-pożarnicze są formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. – Celem rywalizacji jest stałe doskonalenie umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, propagowanie zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej wśród społeczeństwa, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla oraz integracja strażaków ochotników – zapewnia Łukasz Lech. W grupie A rywalizowało jedenaście drużyn. Najlepiej z tego grona zaprezentowali się zawodnicy z OSP Zakrzewo. Komplet wyników poniżej.

Klasyfikacja końcowa powiatu poznańskiego grupy A
1. OSP Zakrzewo, 2. OSP Mrowino, 3. OSP Długa Goślina

Klasyfikacja końcowa gminy Murowana Goślina grupy A
1. OSP Długa Goślina, 2. OSP Uchorowo, 3. OSP Łopuchowo

Klasyfikacja końcowa powiatu poznańskiego grupy C, kobiecej
1. OSP Białężyn, 2. OSP Chludowo, 3. OSP Komorniki

Zdjęcia: OSP Murowana Goślina

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 lipca 2019