Dwa mecze, dwie wygrane

Koszykarki UKS Lider Swarzędz

Dwa mecze rozegrały w miniony weekend koszykarki UKS Lider Swarzędz. I oba wygrały. – W niedzielny poranek młodziczki starsze podejmowały UKS Kormoran Sieraków. Była to inauguracja rozgrywek do lat 14. Podopieczne trener Magdaleny Dedio, mimo absencji kilku podstawowych zawodniczek, wysoko pokonały rywalki 93:23. Fantastyczny mecz rozegrała Karolina Maj, która rzuciła aż 40 punktów – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji koszykówki w swarzędzkim klubie.

Zaraz po tym meczu na parkiet wybiegł pierwszy zespół, który w drugim swoim starciu w II lidze podejmował AZS Włocławek. – Z tym rywalem nigdy jeszcze nie graliśmy. Nie wiedzieliśmy zatem, czego możemy się spodziewać. Niestety, już na początku spotkania kontuzji mięśnia doznała Martyna Kotula i trener Anna Talarczyk miała mniejsze pole manewru – opisuje Marcin Madanowski. Mimo to, już po pierwszej kwarcie Liderki prowadziły 20:8 i później systematycznie powiększały swoją przewagę. Do przerwy wynosiła ona już 22 punkty. Ostatecznie Lider zwyciężył 65:39. W najbliższą niedzielę seniorki udadzą się na Bydgoszczy na mecz z tamtejszym MUKSem.

2 Liga Kobiet: UKS Lider Swarzędz – AZS Włocławek 65:39
Lider: Ola Żukowska 23, Wiktoria Plackowska 9, Oliwia Flaszak 9, Magdalena Dedio 7, Wiktoria Flaszak 7, Ola Duda 6, Martyna Urbaniak 2, Dominika Rubach 2, Marta Kasołka, Agata Krzywińska, Zosia Fornalik.

U14: UKS Lider Swarzędz – UKS Kormoran Sieraków 93:23
Lider: Karolina Maj 40, Ola Kubiak 22, Julia Zawieja 7, Antosia Maj 6, Martyna Łuczak 4, Marta Gibki 4, Gabrysia Flaszak 4, Natalia Polak 4, Marta Przespolewska 2, Ania Rzepka.

Opublikowano: 15 października 2019