Dwa medale mastersa

Józef Brandenburg

Po czterech latach przerwy, w portugalskiej Bradze, odbyły się 13. Halowe Mistrzostwa Europy Mastersów w lekkoatletyce. Zgłosiło się do nich aż 2349 zawodników z 38 krajów. Polska reprezentowana była przez 32 sportowców, którzy zdobyli łącznie 37 medali – 13 złotych, 7 srebrnych i 17 brązowych. Duży w tym udział mieli zawodnicy z Wielkopolski, którzy wywalczyli aż 15 krążków. Wśród nich był też doskonale znany w Dopiewie Józef Brandenburg.

67-latek z powiatu poznańskiego zdobył srebrny medal w crossie na 6,5 km oraz brązowy w biegu na 3000 m. Ponadto na dystansie 1500 m zajął on siódmą pozycję oraz czwarte miejsce w sztafecie 4×200 m. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze sukcesy mieszkającego w Dopiewie emerytowanego listonosza i pasjonata biegania. Podczas startów w mistrzostwach świata i Europy mastersów w lekkoatletyce wywalczył on wcześniej aż 9 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Warto dodać, że Józef Brandenburg m.in. za wkład w popularyzację sportu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy Dopiewo oraz za decyzję o oddaniu części wątroby dla pionierskiego w Polsce przeszczepu ratującego życie ludzkie, a także za dawanie dobrego przykładu, skromność i mistrzostwo w bieganiu został w 2018 roku laureatem plebiscytu w kategorii Dopiewski Super Filar.

Autor: Mariusz Frąckowiak
Źródło: Oficjalny Portal Informacyjny Gminy Dopiewo

Opublikowano: 25 marca 2022