Edukacja
Dzień aktywności w Mosinie
W prowadzonym przez powiat poznański Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie odbył się X Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku Ośrodek gościł przyjaciół z Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, którzy przyjechali z opiekunem Lidią Łubińską oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie wraz z wychowawcą Izabelą Szubert. Organizatorzy Dnia Aktywności przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Zajęcia dopasowane były do możliwości rozwojowych uczniów tak, aby sprawiały radość i dawały możliwość odnoszenia sukcesów. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i doskonałą okazję do tego, aby pokazać jak dużo potrafią.
X Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła prapremiera teledysku, przygotowanego w ramach Koła filmowca i grupy Power Girls z internatu. Był też pokaz mody, na którym uczniowie z różnych klas zaprezentowali swoje stroje przygotowane wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Kolejnym punktem programu były występy artystyczne uczniów, na których zaprezentowali oni swoje zdolności wokalne. Po części artystycznej uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie rozegrane zostały mecze w dwa ognie. Nauczyciele przeprowadzili także zabawy sensoryczne, zajęcia plastyczne, sportowe, odbyły się też warsztaty stolarskie. Uczestnicy mieli możliwość wyrażania swojej ekspresji nie tylko biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych, ale i plastycznych malując farbami po folii strechowej.
Tego dnia odbył się również Konkurs Rzeźbiarki i Potyczki Hotelowe. Podczas imprezy wykorzystano programy mTalent- interaktywnego oprogramowania terapeutycznego do terapii dzieci i młodzieży z programu „Aktywna Tablica”. Uczniowie wykonywali ćwiczenia odsłuchowe. W ramach „Laboratorium Przyszłości” uczniowie prezentowali swoją kreatywność korzystając z długopisów 3D Realisty. Podczas trwania tego dnia odbyły się na terenie placówki drzwi otwarte, w ramach, których przyszli uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Do dyspozycji odwiedzających byli specjaliści pracujący, na co dzień z uczniami. Psycholog i pedagog, udzielali wyczerpujących informacji na temat organizacji i funkcjonowania placówki.
Autor: Agnieszka Kozak