Czujka tlenku węglaLogo opłaty urzędowe onlineLogo opłat urzędowych online

Bezpieczny Senior w domu i sieci

Afisz Bezpieczny Senior
Bezpieczny Senior w domu i sieci

Kategoria: Dla seniora

Data: 16 paź 2024

Czas: 14:00 - 18:00

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Swarzędzu

Bezpieczny Senior

Zapraszamy Seniorów na zajęcia “Bezpieczny senior w domu i sieci” Ustalone terminy:
– środa, 16.10 w godzinach 14:00-18:00
– środa, 23.10 w godzinach 14:00-18:00
– środa, 6.11 w godzinach 14:00-18:00
Miejsce zajęć:
Biblioteka Publiczna w Swarzędzu
os. Czwartaków 1 62-020 Swarzędz
Zapisy: osobiście w Bibliotece lub pod nr tel.: 61 8173 103
Grupa docelowa:
Osoby 60+ z Gminy Swarzędz, grupa minimum 10 osobowa (max 20 osobowa)
Prowadzący:
Przemysław Barański – Były policjant w stopniu oficerskim; funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu. Instruktor Policji w zakresie taktyk i technik Interwencji. Instruktor i szkoleniowiec (m.in. z zakresu samoobrony i aktywności fizycznej).
Dofinansowanie:
Działania dofinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego w ramach projektu “Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Poznańskiego”. Warsztaty są bezpłatne.
Skrócony opis zajęć:
Warsztaty mają na celu podniesienie poziomu wiedzy osób starszych i samotnych na temat unikania oszustw lub kradzieży, ze szczególnym uwzględnieniem metod na tzw. „wnuczka”, „policjanta” i „pracownika administracji”.
Podczas warsztatów omawiane będą najważniejsze zagadnienia związane z zagrożeniami, którym padają osoby starsze, tj. oszustwa i kradzieże bezpośrednie, oszustwa telekomunikacyjne i internetowe. Spotkania poświęcone będą również samoobronie, dostosowanej do grupy wiekowej, która ma na celu podniesienie pewności siebie osób starszych w sytuacji zagrożenia. Praktyczne zajęcia będą obejmowały samoobronę z wykorzystaniem przedmiotów użyteczności codziennej np. torebka, parasol.
Organizator:
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej DLA CIEBIE