Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Puszczykowie

Czas: 17:00

Miejsce: Stadion lekkoatletyczny w Puszczykowie

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Zapraszamy na ostatnie zawody w edycji 2023/2024 – Finał Miejski Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Puszczykowie.

W całej edycji wystartowało ponad 300 dzieci w wieku 5-13 lat z Wielkopolski – Puszczykowa, Mosiny, Kórnika, Lubonia, Komornik, Plewisk, Grodziska Wielkopolskiego, Czempinia, Przeźmierowa oraz Słupcy.

Zawody były okazją do poznania lekkoatletyki, zainteresowania się aktywnością fizyczną, formą aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz okazją do lokalnej integracji.

Najlepsi zawodnicy nagradzani byli dyplomami a każde dziecko na zawodach otrzymało fit przekąskę – wodę oraz owoce.

Podczas Finału Miejskiego odbędą się dekoracje na podium z medalami i pucharami dla najlepszych.

Spośród najlepszych zawodników zostanie wyłoniona reprezentacja Puszczykowa, która wystartuje w 30. Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w dniach 15-16 czerwca.

W Finale Miejskim odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników startujących w Finale.

Zawody będą również areną zmagań dla dorosłych – odbędzie się jedna konkurencja dla kobiet i mężczyzn o puchar Czwartków – bieg na 400m. Najlepsi zawodnicy będą mieli szansę wystąpić w amatorskiej sztafecie biegowej podczas prestiżowego Memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu.

Do zobaczenia

Joanna Ziółkowska

Zawody finansowane są z budżetu Urzędu Miasta w Puszczykowie, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz klubu MKS Juvenia Puszczykowo.

Afisz Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Redaktor: Kinga Cenkier