Kino po sąsiedzku

Data: 14 sie 2018

Czas: 21:15

Kino po sąsiedzku w Koziegłowach

Po raz kolejny w sierpniowe wtorki Gminny Ośrodek Kultury Sokół, Kino Muza z Poznania oraz TBS Czerwonak zapraszają na Kino po Sąsiedzku. Seanse będą się rozpoczynać o godzinie 21:15, a odbędą się tradycyjnie już na parkingu TBS w Koziegłowach (przy ul. Poznańskiej).

W przypadku deszczu seanse będą przeniesione do Centrum Kultury i Rekreacji.

Więcej informacji TUTAJ

14 sierpnia godz. 21:15 Boska Florence reż. Stephen Frears, USA 2016, 110 min

Cienka granica dzieli empatię od litości, a Florence Foster Jenkins od blisko stulecia jest popkulturowym miernikiem tej różnicy. W filmie Stephena Frearsa, upozowanym na tragedię, ale wygrywanym na komediowych tonach, cały czas balansujemy pomiędzy podziwem dla niezłomności bohaterki oraz nieeleganckim szyderstwem. Jenkins zasłynęła z dwóch rzeczy: majątku, który otrzymała w spadku po ojcu prawniku, potomku zamożnej pensylwańskiej rodziny oraz wątpliwego talentu wokalnego, który zapewnił jej miano najgorszej śpiewaczki świata. Z jednej strony zadawała więc szyku na nowojorskich salonach, obejmowała mecenatem artystów i robiła za kolorowego ptaka ówczesnej socjety. Z drugiej – maltretowała swoim lichym głosem bandę klakierów, kalała uszy interesownych artystów oraz dwulicowych urzędników, z czasem otwierając sobie nawet wrota Carnegie Hall. W frilmie zobaczymy takich aktorów jak Meryl Streep czy Hugh Grant.

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 14 sierpnia 2018