Koncert Słowików w Dworze Skrzynki

Data: 30 gru 2023

Czas: 17:00

Miejsce: Dwór Skrzynki

Koncert Najpiękniejsze kolędy i melodie świata

Rok 2023 kończymy w Dworze Skrzynki śpiewająco i to z wysokiego C!

W pięknych wnętrzach Dworu Skrzynki, w nastrojowym otoczeniu wystąpi (w lekko zmniejszonym składzie) Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej “Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Macieja Wielocha!

Na koncert „ Najpiękniejsze kolędy i melodie świata” zapraszają Jan Grabkowski Starosta Poznański oraz Wojciech Nentwig Dyrektor Filharmonii Poznańskiej.

Słynne kolędy i najpiękniejsze piosenki świata – w tym bożonarodzeniowe, będzie można usłyszeć w wykonaniu legendarnego, poznańskiego chóru, który stworzył i rozsławił niezapomniany prof. Stefan Stuligrosz.

Początki zespołu sięgają jesieni 1939 roku, kiedy wkrótce po wybuchu II wojny światowej dziewiętnastoletni Stefan Stuligrosz skupił wokół siebie garstkę śpiewaków Chóru Katedralnego księdza Wacława Gieburowskiego i rozpoczął konspiracyjne próby. Chór śpiewał w kościołach poznańskich: Świętego Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej na Łazarzu. Dla mieszkańców okupowanego Poznania była to niezwykła manifestacja ducha polskości. Tak narodził się Chór Stuligrosza, z czasem nazwany „Poznańskimi Słowikami”.  Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej nazywany powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, znany jest w całej Polsce, jak i poza jej granicami.

A teraz Słowicze kolędowanie rozpocznie się 30 grudnia o godzinie 17.00 w Dworze Skrzynki, plac Parkowy 1 (gmina Stęszew, powiat poznański).

Bilety w cenie 10 zł do nabycia on-line w zakładce bilety na stronie www.instytutskrzynki.pl oraz www.dworskrzynki.pl

Afisz Koncert Słowiki Dwór Skrzynki

Redaktor: Kinga Cenkier