Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

“Lunatyk – na żywo” i kwartet w duecie

“Lunatyk - na żywo” i kwartet w duecie

Kategoria: Kultura i sztuka

Data: 27 paź 2024

Czas: 17:00

Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym -Gminny Ośrodek Kultury "SEZAM"

“Lunatyk – na żywo” i kwartet w duecie. Powraca Jazzowa Scena Sezamu

Już 27 października (niedziela) staną na niej Radosław Bolewski i Maciej Tubis. Ten pierwszy zagra na perkusji, wystąpi na wokalu. Ten drugi wydobędzie dźwięki z syntezatora basowego i instrumentów klawiszowych. Razem, wedle zapowiedzi tworzą duet unikalny i innowacyjny w skali kraju. Duet, który – jak mówią słuchacze – na scenie tworzy tyle dźwięków, ile zazwyczaj jest w stanie wygenerować kwartet.

Bolewski & Tubis zapraszają na koncert niepowtarzalny, na którym powrócą do utworów z pierwszej – doskonale przyjętej zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy muzycznych – płyty. Wydawnictwo prezentowano na antenach rozgłośni takich jak Trójka – Polskie Radio, TVP 1, TVP Polonia, czy Jedynka – Polskie Radio. O “Lunatyku” pisali m. in.: Jędrzej Słodkowski z “Gazety Wyborczej” (“Bolewski jak zawsze imponująco godzi bębnienie ze śpiewaniem, Tubis wykonuje za klawiaturami – tradycyjnymi oraz syntezatorami – akrobacje (…), no ale wiadomo nie od dziś, że panowie mają rękę do pisania wpadających w ucho kompozycji”), czy znany z “Trójki” Marek Niedźwiecki na swoim blogu (“Świetna… słuchać koniecznie”).  Okazja zbliża się – bilety już w sprzedaży.

Jazzowa Scena Sezamu: “Lunatyk – na żywo” – duet Bolewski & Tubis. 27.10 (niedziela), g. 17, DK w Tarnowie Podgórnym. Bilety: 30 zł do kupienia na www.biletyna.pl, oraz w kasach: Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19.

Informacja: Organizator.

Redaktor: Kinga Cenkier