Spotkania muzyczne

Data: 04 sie 2019

Czas: 13:00

Miejsce: Kościół w Lusowie

Koncert w ramach cyklu „Lusowskie spotkania muzyczne”

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM zaprasza na koncert w ramach cyklu “Lusowskie spotkania muzyczne” – Powidoki / Afterimages

Projekt Powidoki umiejscowiony jest na obrzeżach muzyki klasycznej i współczesnej. Punktem odniesienia dla zespołu jest muzyka sakralna inspirowana chorałem gregoriańskim oraz barokiem, wzbogacona paletą brzmieniową instrumentów ludowych. Zespół tworzy troje muzyków związanych z Filharmonią Poznańską – Weronika Stabrawa (skrzypce), Kosma Muller (skrzypce) oraz Patryk Piłasiewicz (kontrabas, instrumenty etniczne, elektronika). Muzyka, wykonywana przez trio instrumentalistów jest ściśle związana z miejscami sakralnymi, ich akustyką i historią. Utwory z kanonu literatury barokowej (J.S. Bach) i współczesnej (Arvo Part) zestawione są z oryginalnymi kompozycjami, których źródłem jest chorał gregoriański (O Gloriosa Domina) i psalmy. Interpretacja przenika się z improwizacją, a brzmienie skrzypiec wzbogacane jest o niepowtarzalną barwę słowackiej fujary, dzwonków pasterskich czy manjiry. Subtelnie skomponowana warstwa elektroniczna tworzy atmosferę wyciszenia i maluje pejzaże na granicy jawy i snu.

Weronika Stabrawa – skrzypce
Kosma Müller – skrzypce
Patryk Piłasiewicz – kontrabas, fujara słowacka, instrumenty etniczne, elektronika

Redaktor: Andrzej Och