Od bieli do czerni

Plakat Od bieli do czerni Tajemnica rysunku od A do Z, spotkanie z cyklu " Śniadanie ze sztuką", GOK Komoriki, godz. 10:00-14:00, 11 maja 2019r.
Od bieli do czerni

Kategoria: Rozrywka

Data: 11 maj 2019

Czas: 10:00 - 14:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach

Od bieli do czerni – tajemnice rysunku od A do Z

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza na drugie warsztaty plastyczne z cyklu „Śniadanie ze sztuką”. Bohaterem będzie rysunek – najprostsza forma komunikacji wizualnej. Rysunek jest pierwotny i delikatny, a jednocześnie pełen siły, wyrazu i znaczeń.
W części praktycznej poznamy techniki rysunkowe i graficzne: będziemy rysować pędzlem i farbą, zaprojektujemy logotyp. W części teoretycznej prześledzimy rozwój rysunku od paleolitycznych jaskiń Lascaux i odkryjemy źródła artystycznych inspiracji tych współczesnych artystów, dla których właśnie rysunek stał się kołem zamachowym ich twórczości.

Warsztaty (przeznaczone dla osób DOROSŁYCH) poprowadzi Mariusz Korbański – artysta malarz, absolwent ASP w Poznaniu. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Niemczech, Szwecji, Francji, Włoszech, USA oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie i Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Miał wystawy w wielu polskich miastach oraz w Paryżu i Berlinie.

Redaktor: Marcin Klichowski
Opublikowano: 11 maja 2019