OŻENEK – spektakl Teatru Zamiast

Miejsce: CK Przeźmierowo

OŻENEK – SPEKTAKL TEATRU ZAMIAST CK Przeźmierowo

09-07-2021 godz.19 brak wejściówek

Główna bohaterka sztuki – Agafia Tichonowna – pragnie wyjść za mąż. Szuka kandydata, którego poślubienie, oprócz zmiany stanu cywilnego, przyczyniłoby się też do podniesienia jej statusu społecznego i majątkowego. Również potencjalni kandydaci do jej ręki patrzą na perspektywę małżeństwa z punktu widzenia korzyści, jakie odniosą.

Zespół „Zamiast”, pod okiem Grażyny Smolibockiej, jak zwykle, podchodzi do sztuki po swojemu. Nie zobaczymy strojów z XIX-wiecznej Rosji. Czas i miejsce akcji nie ma znaczenia, bo sztuka jest ponadczasowa. Mamy do czynienia z dojrzałym zespołem, który nie tylko przedstawi kreacje aktorskie, ale chce zmierzyć się z prawdą o świecie, o człowieku. W tej miłosnej farsie Agafii Tichonownej i starających się o jej rękę zalotników zespół poszukuje sensu uniwersalnego.

Obowiązują bezpłatne wejściówki,

Wejściówki można odbierać:

w biurze GOK Sezam w godz. 9-15

w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w godz. 16-20 (tylko do końca czerwca)

w Centrum Kultury w Przeźmierowie w godz. 16-20  (tylko do końca czerwca)

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem dot. wydarzeń organizowanych w czasie pandemii COVID-19.

plakat gok sezam lipiec sierpień kalendarium wydarzeń

Redaktor: Weronika Gospodarek