Czujka tlenku węglaLogo opłaty urzędowe onlineLogo opłat urzędowych online

Rajd „Wielcy Wielkopolanie – hr Władysław Zamoyski”

logo PTTK
Rajd „Wielcy Wielkopolanie - hr Władysław Zamoyski”

Kategoria: Turystyka i rekreacja

Data: 20 paź 2024

Czas: 11:00 - 14:30

Miejsce: Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu Oaza-Błonie

XX WIELKOPOLSKI RAJD „WIELCY  WIELKOPOLANIE – hr Władysław Zamoyski”

Organizator Rajdu:

Oddział Środowiskowy  PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka.

Koło Osiedlowe PTTK Łaziki przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Instytucje wspierające i współpracujące:

Miasto Poznań

Zarząd Główny PTTK w Warszawie

Gmina Kórnik

Kórnickie Centrum Rekreacji i  Sportu OAZA w Kórniku

Komandor Rajdu:

Eugeniusz JACEK

Kierownictwo Rajdu:

Zastępca Komandora –  Jan Michalski

Sekretariat                   –  Teresa Jankowska; Maria Pelińska

Skarbnik                      –  Ewa Maciejewska

Weryfikacja OTP           –  Henryk Peliński

Trasy Rajdu:

Trasa I: autokarowo – piesza.

Start: autokarem godz. 7.30 Kostrzyn (przystanek przy Biedronce w kierunku Poznania) – godz. 8.00 Swarzędz (pętla autobusowa Os. Kościuszkowców) –    godz. 8.30 Poznań (parking za Kościołem Św. J. Jerozolimskiego za Murami na Komandorii) – godz. 9.00 Poznań (sprzed Zespołu Szkół Salezjańskich  Os. Bohaterów II Wojny Światowej 29); –  przejazd do miejscowości  Kórnik; dalej pieszo po przyjeździe autokarów zwiedzając  Kórnik  (zwiedzanie Arboretum; przejście nowo wybudowaną kładką przez jezioro na ulicę Leśną). Długość trasy ok. 5 km.                                                          Kierownik trasy: Danuta Żurkiewicz oraz Leszek Żurkiewicz; pomoc: Krystyna Dyba; Łukasz Makulec

Osoby nie mogące pokonać trasy pieszo będą miały możliwość indywidualanego spaceru na terenie mety rajdu.

Trasa II, dowolnaprzebieg trasy każdy opracowuje sam (rowerami, pieszo, samochodem).

Meta Rajdu:

Meta rajdu ulokowana będzie na terenie Kórnickiego Centrum Rekreacji  i Sportu OAZA- Błonie w Kórniku ul. Leśna 6..

Meta czynna w godz. od 11:00 do 14:30.

Zgłoszenia udziału:

Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe przyjmowane będą:

– pocztą elektroniczną: eugeniuszjacek.1@wp.pl do 17.10.2024 rok do godz.18.00 (czwartek). Koniecznie podać numer trasy oraz miejsce wsiadania.

Odpłatność i świadczenia:

Odpłatność wynosi  25 zł od osoby dla trasy I dzieci poniżej  4 roku życia bezpłatnie.  Trasa dowolna 15 zł od osoby. Wpisowe można wpłacić na mecie rajdu lub w autokarze. Opiekunowie grup szkolnych biorą udział w rajdzie bezpłatnie.

W ramach opłaty  wszyscy uczestnicy otrzymują:

• znaczek rajdowy,
  • bezpłatny wstęp do obiektów zwiedzanych
  • ciepły posiłek na mecie,
  • punkty na OTP,
  • puchary dla najliczniejszych drużyn

W przypadku zgłoszeń po terminie organizatorzy zastrzegają sobie możliwość nie zrealizowania świadczeń w pełnym wymiarze.

Ubezpieczenie:

Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie oprócz osób które mają opłaconą składkę PTTK za 2024 rok; każdy uczestnik odpowiada w pełni za ewentualne szkody wyrządzone na trasie lub na mecie.

Interpretacja regulaminu leży wyłącznie w gestii Komandora Rajdu.

Redaktor: Kinga Cenkier
Opublikowano: 20 października 2024