Rocznica w Mosinie

Czas: 17:15

170. rocznica proklamacji Rzeczypospolitej Mosińskiej

3 maja – w Święto Konstytucji

17.15  – Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku Urzędu Miejskiego w Mosinie oraz prezentacja instalacji na miejskim rynku – „Polskie stolice”.

Tablica pamiątkowa ufundowana przez  Mieszkańców Ziemi Mosińskiej w 170. rocznicę proklamacji Rzeczypospolitej Mosińskiej, 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Polske stolice – kompozycja w nawierzchni przedstawiająca wizerunki herbów i symboli historycznych stolic Polski.

18.00 – Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Mosinie. Uroczysty przemarsz pod Pomnik Tadeusza Kościuszki.

19.15 – Koncert Galowy w Mosińskim Ośrodku Kultury.  Wykonawcy: Barbara Szelągiewicz – skrzypce, Wojciech Sokolnicki – tenor, Dariusz Tarczewski – piano, Michał Zator – harfa.

Organizator: Burmistrz Gminy Mosina, Mosiński Ośrodek Kultury

Więcej informacji TUTAJ