Spotkanie z Karolem Wójcickim

Data: 16 sie 2021

Czas: 20:45

Miejsce: Plac Gminny w Dopiewie

Spotkanie z Karolem Wójcickim „Z głową w gwiazdach”

Co widać na niebie w Dopiewie?? Na to pytanie i milion innych odpowie nam nasz Gość czyli Karol Wójcicki – popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach !
16 sierpnia na Placu Gminnym w Dopiewie odbędzie się wieczorne spotkanie pod gwiazdami, połączone z pokazem nocnego nieba przez teleskop. Podczas spotkania Karol Wójcicki opowie o gwiazdach i gwiazdozbiorach widocznych nad naszymi głowami latem, a także opowie o zjawiskach astronomicznych możliwych do zaobserwowania w tym czasie. Przy pomocy teleskopu zobaczyć będzie można różnego rodzaju obiekty głębokiego nieba takie jak galaktyki, mgławice, gromady gwiazd. Będziemy też wypatrywać przelatujących nad naszymi głowami sztucznych satelitów.
Weźcie ze sobą całe rodziny, leżaki koce, karimaty, by wygodnie oglądać niebo i słuchać opowieści o kosmosie! WSTĘP WOLNY!

Redaktor: Weronika Frąckowiak
Opublikowano: 16 sierpnia 2021