Event kalendarz

Czas: 18:00

Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las

Warsztaty Kintsugi

Kintsugi to japońska technika i sztuka naprawy potłuczonych wyrobów glinianych, polegająca na łączeniu elementów wyrobu laką z dodatkiem sproszkowanych metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro, platyna. Efektem końcowym jest odtworzenie zniszczonego przedmiotu i dodatkowe ozdobienie go żyłami szlachetnych metali. Technika kintsugi jest pracochłonna, dlatego też naprawie poddawane są zazwyczaj przedmioty szczególnie ważne lub lubiane przez użytkownika. Ponadto tradycyjnie przypisuje się tak naprawionemu przedmiotowi większą wartość artystyczną, niż posiadał przed zniszczeniem. Na organizowanych przez CKiBP warsztatach uczestnicy poznają rys historyczny, nałożą metale na wcześniej sklejone czarki raku oraz posklejają przyniesione przez siebie stłuczone naczynia.

Zajęcia poprowadzi Justyna Skowyrska-Górska. Malarka, ceramik, pedagog, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa ze specjalizacją z ceramiki.

Szczegóły TUTAJ

Redaktor: Weronika Frąckowiak