Wykłady i zajęcia w Szreniawie

Wykłady i zajęcia w Muzeum

Więcej informacji TUTAJ

Afisz Jak udzielić pierwszej pomocy...Szreniawa

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu warsztaty ekologiczne w Szreniawie. W programie przewidziane są prelekcje i prezentacje:

WYKŁADY I ZAJĘCIA 30.09.2023 r.

W dniu 30.09 odbędą się następujące zajęcia w Sali konferencyjnej H-100:

– o godz. 10.00: dr Pawła Podkowy (UJ) – Zagrożenia dla ptaków w rolnictwie.

– Przygotowanie, rozmieszczanie budek lęgowych i karmników  na terenie Muzeum (zajęcia praktyczne).

Duże zainteresowanie szkoleniami dotyczącymi ptaków zmusiło nas do ponownego przygotowania tematu. Tym razem dr Paweł Podkowa z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie o zagrożeniach, na które narażone są ptaki na wsi, ale także w mieście.

Czy karmić ptaki zimą? Czym karmić? Wszystkich zainteresuje temat przygotowania budek lęgowych oraz karmników dla ptaków oraz sposób ich montażu.

Serdecznie zapraszamy!

– o godz. 12.30: dr Patrycja Woszczyło (UP) – Dlaczego trzeba chronić jeże?

Które duże polskie miasto leży na styku zasięgu występowania dwóch gatunków jeży – wschodniego i zachodniego? Poznań! Zaszczyceni obecnością aż dwóch gatunków tego niesamowicie ciekawego i ciekawskiego ssaka, który wcale nie stroni od korzyści i ryzyka płynącego z miejskiego trybu życia, przyjrzymy się bliżej jego biologii, zwyczajom, a przede wszystkim dowiemy się czy, kiedy i jak mu pomagać, by stał się naszym dobrym sąsiadem. A na wsi?

Czy jeże jedzą jabłka? Czy można dawać im mleko? Jak stworzyć ogródek przyjazny jeżom? Jak poznać, czy jeż potrzebuje naszej pomocy? Na te i inne pytania odpowie lek. wet. Patrycja Woszczyło – doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym, której jednym z zainteresowań naukowych i zawodowych są właśnie jeże.

Pierwsza pomoc dla psów i kotów (powtórzenie części praktycznej).

Informacja: Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie

Redaktor: Kinga Cenkier