Zdrowy Senior – warsztaty dla seniorów i ich rodzin

plakat warsztatów edukacyjno-profilaktycznych 6 grudnia 2019 w godz. 16:30-19 w Sali Konferencyjnej w Ośrodku Kultury w Swarzędzu
Zdrowy Senior - warsztaty dla seniorów i ich rodzin

Kategoria: Dla seniora

Data: 06 gru 2019

Czas: 16:30 - 19:00

Miejsce: Ośrodek Kultury w Swarzędzu

Zdrowy Senior – warsztaty dla seniorów i ich rodzin

Zaawansowany wiek jest istotnym czynnikiem ryzyka pojawienia się zaburzeń natury neurologicznej i psychicznej. Wśród najczęściej występujących schorzeń tego typu możemy wymienić: wylewy i udary mózgu, zaburzenia poznawcze, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera, depresje, zaburzenia lękowe. Warto wiedzieć jak objawiają się wyżej wymienione schorzenia i jak sobie z nimi radzić. Podczas warsztatów omawiana będzie profilaktyka chorób otępiennych i innych zaburzeń psychicznych i neurologicznych, jakie mogą dotyczyć seniorów, w tym: zaburzeń lękowych i depresji oraz roli rodziny w profilaktyce, diagnostyce i terapii tych chorób. Projekt współfinansowany ze środków powiatu poznańskiego.

Redaktor: Emilia Szulc
Opublikowano: 6 grudnia 2019