Nasze zespoły z pełną pulą

Piłkarze Unii podczas rozgrywek 35 kolejki IV ligi wielkopolskiej

Efektowne zwycięstwa odniosły w 35. kolejce IV ligi wielkopolskiej Unia Swarzędz, Kotwica Kórnik oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne. – Grad goli w Ostrowie. Unia wraca na zwycięską ścieżkę! – tak zatytułowano relację z wyjazdowego spotkania Unii z Ostrovią. Podopieczni trenera Pawła Boryczki wygrali tam 4:3. Goście wprawdzie już w 7 minucie stracili gola, ale szybko odrobili straty i później już to oni byli cały czas na prowadzeniu. Gole dla rekipy ze Swarzędza zdobywali: Hubert Goncerzewicz dwa, Mateusz Świergiel oraz Gerard Pińczuk.

Niestety, to zwycięstwo w niczym nie zmieniło sytuacji piłkarzy z powiatu poznańskiego w tabeli, ponieważ swoje mecze wygrały również wyprzedzające Unię – Lubuszanin Trzcianka oraz Nielba Wągrowiec. Ten ostatni zespół, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, ma sześć punktów przewagi nad drugim Lubuszanin i siedem nad Unią. Tylko kataklizm może zatem pozbawić Nielbę awansu do III ligi.

Dwunaste miejsce w tabeli zajmuje aktualnie Kotwica Kórnik, która w tej serii spotkań ograła 5:1 zajmująca oczko wyżej Polonię Kępno. W tym meczu jeszcze po godzinie gry był remis, ale później nastąpił prawdziwy szturm gospodarzy, którzy zaaplikowali rywalom aż cztery gole w nieco ponad 20 minut. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Mieszko Pytlak, Adam Śniegowski i Maciej Kaczmarkiewicz. Dwaj pierwsi strzelili po dwa gole.

Identycznym wynikiem zakończył się mecz w Tarnowie Podgórnym, gdzie grająca wiosną w kratkę Tarnovia ograła 5:1 Sokoła Pniewy. Można zatem powiedzieć, że 35. seria spotkań była wyjątkowa udana dla drużyn z powiatu poznańskiego. W Tarnowie Podgórnym do siatki gości trafiali Tomasz Graczyk, Krystian Skórczyński, Dawid Zając, Jakub Smura i Błażej Telichowski. Po tej wygranej Tarnovia zajmuje czternastą lokatę w tabeli. Następna kolejka w przyszły weekend.

Piłkarze Unii nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli (Fot. Unia Swarzędz)