Huragan zagrał dla Unii

mecz huraganu pobiedziska

Piłkarze Unii Swarzędz awansowali na fotel lidera wielkopolskiej IV ligi. Powrót na szczyt podopieczni trenera Tomasza Bekasa zapewnili sobie pokonując 1:0 na wyjeździe Obrę Kościan. – To było skromne, ale odniesione w pewnym stylu zwycięstwo. Nawet grając przez ponad kwadrans w dziesiątkę, panowaliśmy nad boiskowymi wydarzeniami i uparcie konstruowaliśmy niebezpieczne sytuacje – informuje klubowa strona Unii. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Kanior.

Awans piłkarzy ze Swarzędza na pierwsze miejsce w tabeli był możliwy także ze względu na wpadkę dotychczasowego lidera z Gniezna w meczu Pobiedziskach. – Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo ciekawy, emocjonujący i pełen walki mecz – czytamy na stronie Huraganu, który wygrał 3:0 i tym samym przerwał złą passę w bezpośrednich pojedynkach z aspirującym do gry w III lidze Mieszkiem. Dodajmy, że beniaminek z Pobiedzisk po tej wygranej zajmuje bardzo wysokie, szóste miejsce w tabeli.

Jeszcze wyżej, bo na trzecim miejscu jest Kotwica Kórnik, która w tej serii spotkań pokonała na własnym boisku 1:0 Polonię Kępno. Zespół z powiatu poznańskiego imponuje formą już od połowy rundy jesiennej i na ten moment ma zaledwie trzy punkty straty do Unii. W Kórniku mogą zatem coraz poważniej myśleć o ataku na pozycję lidera. Dziewiątą lokatę w tabeli zajmuje natomiast Tarnovia Tarnowo Podgórne, która tym razem podzieliła się punktami w konfrontacji z LKS Gołuchów.

Następna seria spotkań w najbliższy weekend. Komplet wyników, aktualna tabela oraz terminarz spotkań na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Obra Kościan – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Kanior (56).

Huragan Pobiedziska – Mieszko Gniezno 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Piceluk (38), Paweł Piceluk (82), Kacper Bienert (94).

Kotwica Kórnik – Polonia 1908 Marcinki Kępno 2:1 (0:1)
Bramki: Patryk Bordych (53, karny), Patryk Bordych (72, karny) – Dawid Stempin (23).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – LKS Gołuchów 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Bednarski (65) – Szymon Sobkowiak (5).

mecz huraganu pobiedziskaPiłkarze Huraganu pokonali w Pobiedziskach 3:0 Mieszko Gniezno (fot. Huragan)

Opublikowano: 28 marca 2022