Julia Tarka mistrzynią Polski

julia tarka

Akademia Bilardowa Rokietnica może się pochwalić kolejnym wielkim sukcesem. Zapracowała na niego Julia Tarka, która na rozgrywanych w Łodzi mistrzostwach Polski juniorów zdobyła złoto! – To kolejny triumf naszych zawodników na tej imprezie. Zaczęło się od indywidualnego krążka Agnieszki Koleckiej w 2014 roku. Od tamtego czasu, rok w rok, mamy kolejne powody do radości. W 2015 medal indywidualny dorzucił Krzysztof Kaczmarek i pojawił się też pierwszy, srebrny medal w drużynie. Wtedy Akademia grała w składzie Agnieszka Kolecka, Krzysztof Kaczmarek i Arkadiusz Brzękowski – przypomina strona Akademii.

– W 2016 roku pojawiły się pierwsze złota, bo w juniorkach młodszych mistrzynią Polski została Milena Malicka, a do tego mistrzostwo kraju wywalczył jeszcze Krzysztof Kaczmarek. Rok później mistrzynią Polski została Zuzanna Błaszczak. W 2019 roku nasi reprezentanci zdobyli kolejne dwa złota, indywidualnie zwyciężyła Milena i pierwszy raz mieliśmy złotą drużynę. Grała ona w składzie Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz i Nikodem Jankowiak. No i w 2021 roku doczekaliśmy się kolejnego złota. Tym razem mistrzynią Polski juniorek starszych została Julia Tarka – wylicza strona Akademii Bilardowej z Rokietnicy.

Dla Julii triumf w Łodzi jest wielkim sukcesem. – Ostatnimi czasy jej kariera nabrała tempa. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze trzy lata temu było niemal pewne, że Julia przestanie grać w bilard. Tak się na szczęście nie stało i teraz nastąpił jej skok na podium Pucharu Polski Kobiet, Budmar-Cup, Junior-Cup, Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej, no i wreszcie przyszedł czas na najwyższe podium mistrzostw Polski juniorek – mówi Radosław Babica szef Akademii. Dodajmy, że Julia Tarka triumfowała w odmianie 9-bil, a w 10-bil zajęła dziewiąte miejsce.

Bardzo blisko kolejnych medali dla Akademii była również Milena Malicka. – Ona przystępowała do rywalizacja jako jedna z głównych faworytek. I była o krok od wywalczenia jednego z krążków. Dwukrotnie do podium zabrakło jej zaledwie jednej partii. Dwa piąte miejsca w mistrzostwach Polski juniorek, to dobry wynik, ale wiemy, że Milenę stać na triumfy w każdych zawodach – dodaje.

W zawodach wystąpił także młodziutki Mateusz Cholewiński, dla którego głównym celem było zdobycie jak największego doświadczenia. – Dla Mateusza sam awans do mistrzostw był ogromnym sukcesem, a jeśli dodamy, że wspólnie z Julką i Mileną zajęli siódme miejsce w rywalizacji drużynowej, to można uznać za sukces – informuje klubowa strona. Dodajmy, że w rozgrywkach indywidualnych Mateusz Cholewiński walczył jak lew, co zaowocowało trzynastym miejscem w 9-bil i siedemnastym w 8-bil oraz 10-bil.

Zdjęcia: Akademia Bilardowa Rokietnica Facebook

Opublikowano: 4 maja 2021