Kadetki poprawiły bilans

kadetki lidera swarzedz

Kadetki do lat 15 Lidera Swarzędz, prowadzone przez duet trenerski Magdalena Dedio i Anna Talarczyk, w miniony weekend pojechały do Szczecina na pierwszą rundę rozgrywek strefowych. Młode koszykarki z powiatu poznańskiego zmierzyły się tam z trzema najlepszymi zespołami z województwa zachodniopomorskiego. Na czym polegają rozgrywki strefowe? – Po trzy drużyny z obu województw walczą w nich o cztery miejsca premiowane awansem do rozgrywek centralnych mistrzostw Polski kadetek. Niestety, dziewczyny do tej fazy rywalizacji awansowały z bilansem 0-4 po lidze wielkopolskiej. Teraz już jednak ten bilans jest znacznie lepszy – mówi Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Już w pierwszym dniu turnieju Liderki zmierzyły się z najmocniejszym rywalem, czyli KSKK Koszalin i pewnie wygrały 64:44. Następnego dnia ich przeciwnikiem był zespół Wilków Morskich. I tym razem górą z tej rywalizacji wyszły młode koszykarki ze Swarzędza, wygrywając 68:49.- W obu tych meczach nasze zawodniczki świetnie rzucały za trzy punkty – opisuje Marcin Madanowski. W ostatnim dniu turnieju Liderki wręcz zdeklasowały MKS Kusy Szczecin. Wynik 84:26 mówi sam za siebie, ale jako ciekawostkę można dodać, że w trzeciej kwarcie rywalki nie zdobyły żadnych punktów, a w całej drugiej połowie rzuciły ich tylko 6.

W najbliższy weekend w Swarzędzu odbędzie się runda rewanżowa rozgrywek. Liderki na turnieju w Szczecinie grały w składzie: Gabrysia Flaszak (0,0,3), Marta Gibki (0,0,0), Oliwia Janicka (0,2,1), Ola Kubiak (22,21,14), Antosia Kuchcińska (-,2,3), Martyna Łuczak (6,6,6), Antosia Maj (3,2,12), Karolina Maj (11,7,18), Nicole Owczarz (2,21,8), Natalia Polak (18,5,11), Patrycja Sznajder (0,2,6) i Julia Zawieja (2,0,2).

kadetki lidera swarzedzKadetki Lidera miały w Szczecinie wiele powodów do radości (fot. Lider Facebook)

Opublikowano: 15 marca 2021