Kapitan trzy razy dziewiąta

paulina nowacka

W Hotelu Arłamów odbyły się 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Honoru powiatu poznańskiego w tych prestiżowych zawodach, z których relację można było śledzić na antenie TVP Sport, broniły dwie zawodniczki I-ligowej LKTS Luveny Luboń, Paulina Nowacka i Anita Chudy. – I to był bardzo dobry występ. Zwłaszcza w przypadku doświadczonej Pauliny Nowackiej, która w każdej z trzech konkurencji zajęła dziewiąte miejsce w kraju – ocenia trener Piotr Ciszak.

Dodajmy, że kapitan lubońskiego klubu w deblu grała w duecie z Emilią Kijok ze Stelli Gniezno, a w mikście jej partnerem był Kamil Nalepa z ZKS Zielona Góra. Anita Chudy rywalizację w grze pojedynczej zakończyła na pozycjach 33-48. – Ona jest jeszcze młodzieżowcem i start w takiej imprezie na pewno będzie dla niej cennym doświadczeniem – dodał szkoleniowiec. Zawodniczka LKTS Luveny grała także w deblu i mikście, ale i tam zajęła dalsze lokaty. W tej pierwszej rywalizacji wystąpiła u boku Katarzyny Gierach z Dwójki Rawa Mazowiecka, a w grze mieszanej wspierał ją Michał Galas z LZS Kujakowice.

Tytuł mistrzowski w rywalizacji kobiet wywalczyła Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław, która w finałowym pokonała Katarzynę Grzybowską-Franc z Dojlidy Białystok 4:2. – Dzięki wygranej w Arłamowie, Natalia Bajor awansowała na czwarte miejsce na liście zawodniczek, które najwięcej razy w karierze zdobywały tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej. Wrocławianka ma na swoim koncie cztery tytuły. Identycznym dorobkiem mogą się pochwalić Xu Jie i Jolanta Szatko-Nowak. Liderką tej klasyfikacji, z jedenastoma zwycięstwami jest Danuta Szmidt-Calińska – informuje strona PZTS.

Wśród mężczyzn triumfował Samuel Kulczycki z Dekorglass Działdowo. 18-latek, dla którego to pierwsze złoto w karierze, ograł w finale 4:2 Roberta Florasa z TTS Polonia Bytom.